Badmintoniści zakończyli sezon na trzecim miejscu

zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona z brązowym medalem w sezonie 2023

Z brązowym medalem zakończyli sezon ligowy 2022/2023 zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona, którzy w walce o miejsce na podium pokonali Benincę UKS Feniks Kędzierzyn Koźle 4:1.

20 maja odbyły się półfinałowe mecze Lotto Ekstraligi Badmintona. W walce o finał lepsi od drużyny z Suwałk okazali się badmintoniści ABRM Warszawa, którzy zwyciężyli 4:3. Suwalczanie rozpoczęli dwoma porażkami w grach podwójnych a następnie doprowadzili po emocjonujących meczach w grach pojedynczych mężczyzn do wyrównania wyniku. Po czterech spotkaniach stan rywalizacji wynosił 2:2. Następnymi meczami były gry pojedyncze pań. Po zaciętych pojedynkach zwycięstwo odniosła Anastasia Khomich, a porażkę poniosła Ulyana Volskaya. Decydującym meczem w tej rywalizacji była gra mieszana w której po trzech setach i 33 minutach rozstrzygnęła na swoją korzyść para z Warszawy i to oni awansowali do finału Lotto Ekstraligi Badmintona.

SKB Litpol - Malow pozostała walka o najniższy stopień podium na koniec sezonu. Po gorzkiej porażce w półfinale suwalczanie zmobilizowali się do dalszej walki i w walce o brąz pokonali Benincę UKS Feniks Kędzierzyn Koźle 4:1. Początek tego meczu przebiegał zgodnie z planem. Danylo z Robertem oraz Anastasiya z Karoliną zdecydowanie wygrali swoje pojedynki. Tym samym suwalscy zawodnicy rozpoczęli mecz wynikiem 2:0. Następne dwa mecze przyniosły dla suwalczan jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Decydujący punkt na wagę brązowego medalu zdobyła Ulyana Volskaya, przypieczętowując zwycięstwo w meczu 4:1

- Sezon był długi i powinniśmy być zadowoleni z tego trzeciego miejsca. Zagraliśmy bardzo dużą ilość spotkań. Mieliśmy swoje dobre  i troszkę słabsze mecze a to też świadczy o dobrym i wysokim poziomie naszej ekstraligi - mówi po meczu trener SKB Litpol - Malow; Jerzy Dołhan