AP Wigry Suwałki w najlepszej ósemce w kraju

Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki

Akademia Piłkarska Wigry Suwałki U-12 zajęła miejsce w czołowej ósemce finałowego turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W tegorocznej edycji turnieju do rywalizacji przystąpiło kilkaset szkółek z których 16 najlepszych spotkało się w minioną niedzielę (14.02) w wielkim finale w Warszawie. Sam udział w finałowym turnieju był już dużym osiągnięciem, ale chłopcy z Suwałk prowadzenie przez trenera Tomasza Chmielewskiego również tu potrafili zaprezentować się z bardzo dobrej strony, wygrywając swoją grupę z takimi zespołami jak TOP 54 Biała Podlaska, Tarnovia Tarnów oraz Constract Lubawa. Biało-niebiescy dopiero w ćwierćfinale musieli uznać wyższość Akademii Górnika Zabrze i ostatecznie zakończyli turniej wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju. Zwycięzcą została Akademia Śląska Wrocław, która w wielkim finale nie dała szans Koronie Kielce i wygrała aż 6:0. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, turniej odbył się bez udziału publiczności.