Zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców

Ponad 900 kierowców przebadali przez cały poniedziałek policjanci z drogówki

 

W miniony poniedziałek (27.11) policjanci suwalskiej z drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu lub podobnie działającego środka.

 

Ponad 900 kierowców przebadali przez cały poniedziałek policjanci z drogówki, którzy tego dnia zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. Mundurowi zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu lu podobnie działającego środka. Dwie osoby kierowały w stanie nietrzeźwości. Na ulicy Krzywólka, po godzinie 6.00 wpadł 62-latek, który kierował fiatem mając ponad 1,4 promila alkoholu. Z kolei w Poddubówku 47-latek wsiadł za kierownicę fiata mając ponad 1,2 promila alkoholu.

 

W gminie Przerośl policjanci zatrzymali również kierowcę, który zdecydował się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że 19-latek jest pod działaniem narkotyków. Przyznał policjantom, że wcześniej palił marihuanę. Pobrano od niego krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Po otrzymaniu analizy z pobranej krwi będzie można ustalić zakres jego odpowiedzialności. Ponadto 31-letni nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany na ulicy Sejneńskiej. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie promil alkoholu. Zgodnie z taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Dodaj komentarz