Utrudnienia drogowe na DK8 w rejonie Sztabina

Wstrzymanie ruchu przez przebudowę linii wysokiego napięcia

 

W środę (24.01) i czwartek (25.01) kilkukrotnie wstrzymany zostanie ruch na Drodze Krajowej nr 8 w rejonie Sztabina. Wszystko za sprawą przebudowy linii wysokiego napięcia.

 

Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dziś i jutro kilkakrotnie zostanie wstrzymany ruch na DK8. W ciągu jednego dnia będą to cztery, około 10-minutowe zatrzymania. Prace te prowadzone są w ramach budowy obwodnicy Sztabina. Czasowe wstrzymywania ruchu w obu kierunkach wystąpi pomiędzy godziną 10.00 a 15.00, w pobliżu mostu nad Biebrzą. W związku z tym mogą wystąpić zatory na krajowej ósemce. 

- Kilkakrotne wstrzymanie ruchu jest konieczne, ponieważ w tym czasie przewody przekładane między starymi słupami a nowym, będą znajdować się na jezdni, do momentu ich podniesienia. Następujące po sobie zamknięcia będą wprowadzane w momentach, kiedy na drodze nie będzie już zatorów, a ruch będzie odbywać się płynnie - informuje GDDKiA. 

Budowa obwodnicy Sztabina ruszyła we wrześniu ubiegłego roku i ma być gotowa w drugiej połowie 2025 roku. Będzie miała długość 4,2 km i rozpoczyna się kilometr na południe od miasta, rondem zlokalizowanym przed rzeką Biebrza. Droga będzie przekraczała dolinę tej rzeki 665 metrową estakadą. Obwodnica zakończy się około kilometr na północ od Sztabina, włączeniem w istniejącą DK8. Wartość kontraktu to 139,83 mln zł.

Dodaj komentarz