Suwałki miastem przyjaznym motocyklistom?

petycja ws. nadania Miastu Suwałki statutu Miasta Przyjaznego Motocyklistom

 

Do suwalskiego Ratusza wpłynęła petycja w sprawie nadania Miastu Suwałki statutu Miasta Przyjaznego Motocyklistom. Chodzi m.in. o wprowadzenie oznaczeń przy wjeździe do miasta, czy wytyczenie miejsc parkingowych dla motocykli w miejscach publicznych.


Jedna z Fundacji skierowała do Urzędu Miejskiego w Suwałkach  petycję z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu nadaniu Miastu Suwałki statutu Miasta Przyjaznego Motocyklistom. Miałoby to oznaczać podjęcie szeregu działań:

 

  • wprowadzenie oznaczeń (znaków) przy wjeździe do Miasta Suwałki „Miasto Przyjazne Motocyklistom”,
  • wytyczenie minimum 6 miejsc parkingowych dla motocykli w miejscach publicznych: Suwalskie Bulwary, Park Konstytucji 3 Maja, ul. Kościuszki (przy punktach gastronomicznych), ul. Noniewicza  (przy punktach gastronomicznych), Centrum Handlowe Plaza.
  • dopłaty hotelowe w wysokości 5% motocyklistom w sezonie letnim od czerwca do września bieżącego roku,
  • oznaczenie autobusów komunikacji miejskiej banerami „patrz w lusterka motocykliści są wszędzie”,
  • poprawa techniczna wykrywania pojazdów na skrzyżowaniach tak aby motocyklista był przez system zauważony,
  • marketing w social mediach/ mediach statutu Suwałki Miastem Przyjaznym Motocyklistom,
  • zgodę na Suwalski Moto Weekend pod patronatem Miasta Suwałk - coroczna impreza propagująca motocyklizm. Szkolenie motocyklowe na torze (ul. Sikorskiego) i lotnisku w Suwałkach prowadzone przez suwalskie szkoły jazdy, wykłady z przepisów ruchu drogowego, kursy z pierwszej pomocy, parada motocykli, objazd promujący Suwalszczyznę.

- Suwałki jak i cała Suwalszczyzna zyskuje coraz większą popularność wśród motocyklistów w Polsce ale nie tylko. Mamy cudowne tereny jak Suwalski Park Krajobrazowy, Sejneńszczyzna, Wigierski Park Narodowy i Nasze Piękne Miasto Suwałki dlatego jako Fundacja zależy nam na wykorzystaniu tego potencjału i wnioskujemy o wprowadzenie powyższych postulatów. Celem tych działań jest zwiększanie popularności turystycznej Suwałk dzięki czemu poprawią się wpływy do Urzędu Miasta. Wspieranie Suwalskich przedsiębiorców: hoteli, agroturystyk, punktów gastronomicznych, a także warsztatów czy wulkanizacji. Poprawa bezpieczeństwa na drodze. Celem zaś nadrzędnym jest ukazanie pozytywnego wizerunku motocyklizmu i dzielenie się Naszą pasją z innymi ludźmi - czytamy w uzasadnieniu. 

Dodaj komentarz