Kupił auto, upił się i wsiadł za kółko

policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców

 

Suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Wśród nich był 43-letni kierowca skody, który dzień wcześniej kupił auto i prowadził, mając 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. 

 

W miniony poniedziałek (04.12) na terenie powiatu suwalskiego policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszego z nich zatrzymali na ulicy Wojska Polskiego w Suwałkach. Badanie stanu trzeźwości 43-latka kierującego skodą, wykazało, że miał on 2,6 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a auto kupił dzień wcześniej. 

 

Z kolei kierowca volvo tego samego dnia przed godziną 21.00 wjechał do przydrożnego rowu w Budzisku. Świadek wyczuł od mężczyzny alkohol i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Kierowca trafił w ręce przybyłych na miejsce policjantów. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie 30-latka. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz