86 przekroczeń prędkości jednego dnia

Policyjne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”

 

Policjanci z Suwałk w miniony piątek (17.11) włączyli się do wojewódzkich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą „Prędkość”. Mundurowi skontrolowali 98 pojazdów - ujawnili 115 wykroczeń, z czego 86 dotyczyło przekroczeń prędkości. Zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych.

 

W piątek na terenie powiatu suwalskiego policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na prędkość kierowców. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają ograniczenia prędkości, a internauci wskazują je na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tego rodzaju działania mają przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Mundurowi skontrolowali w sumie 98 pojazdów. Ujawnili 115 wykroczenia, z czego 86 dotyczyło przekroczeń prędkości. Zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych.

4 Komentarzy

Dostalem 800 za przekroczenie predkosci o 34. Za kolejne takie wykroczenie dostalbym 1600. To jest bardzo dobry przepis. Tylko kary finansowe nauczą bezpiecznej jazdy. Bo tak to jest że jeżdżę szybko ale bezpiecznie. A guzik prawda. 

zenon lat 76

21/11/2023

dobrze że w tym czasie na spokojnie blokowałem lewy pas obwodnicy - za to przecież nie ma mandatów

ANONYMOUS

21/11/2023

to nie akcja prędkość tylko akcja zbieramy na pińcset plus, wszak miejsca ustawienia patroli to nie takie gdzie jest nie bezpiecznie tylko tam gdzie kasa ostro poleci do budżeta. 

Dodaj komentarz