Zapowiedź: Skra Częstochowa - Wigry Suwałki

Zapowiedź: Skra Częstochowa - Wigry Suwałki

Przed drużyną Wigier Suwałki kolejny, ligowy mecz w rozgrywkach drugiej ligi. Tym razem piłkarzy Szulczka czeka daleki wyjazd do Częstochowy i mecz z lokalną Skrą. Czy SKS na Śląsku powróci na szlak wygranych?

 

Już 17 marca o godzinie 15:00 na stadionie w Częstochowie, miejscowa Skra zmierzy się z suwalskimi Wigrami w ramach 22. kolejki eWinner 2.ligi. Piłkarze z północnego-wschodu czeka daleki wyjazd na Śląsk w celu przerwania passy meczów bez wygranej. Jak wyglądają szanse suwalskiego klubu na zdobycie kompletu punktów?

 

Premierowy mecz w 2021 roku wyszedł po myśli zawodników SKS. Piłkarze Szulczka pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków i dali rywalom jasny sygnał, że będą mocną siłą drugiej ligi w trakcie wiosennych zmagań i mogą odegrać kluczową rolę w walce o miejsca premiowane awansem do pierwszej ligi. Później Wigry zremisowały bezbramkowo z Olimpią Elbląg i w ostatnim meczu dość niespodziewanie przegrały na własnym terenie z Błękitnymi Stargard 0:1. 

 

Piłkarze z Suwałk nie muszą się jednak martwić, do zakończenia sezonu jeszcze wiele kolejek i szanse na awans wcale się nie zmniejszyły. Wigry muszą mieć jednak na uwadze, że margines błędu z kolejki na kolejkę się kurczy i straty punktowe mogą mieć coraz większe znaczenie. 

 

Skra Częstochowa w ostatnim czasie prezentuje wyborną dyspozycję. Piłkarze ze Śląska wygrali cztery ostatnie mecze ligowe z Garbarnią Kraków, Śląskiem Wrocław 2 oraz KKS Kalisz. Na uwagę zasługuje fakt, że Skra we wszystkich, zwycięskich spotkaniach nie straciła ani jednego gola. Były to raczej skromne zwycięstwa z jedną, zdobytą bramką, jednak w trakcie rundy jesiennej Skra udowodniła, że potrafi być bardzo groźna w ataku i zaaplikować rywalowi nawet pięć trafień w jednym meczu. 

 

Smaczku pojedynkowi Skry z Wigier dodaje fakt, że obie drużyny sąsiadują między sobą w tabeli i zajmują odpowiednio 5. i 4. miejsce w klasyfikacji eWinner 2.liga. W rundzie jesiennej górą byli piłkarze Wigier, którzy pokonali przyjezdnych Częstochowian 2:1. Dwa gole w tym meczu zdobył Kamil Adamek i z pewnością również teraz drużyna Wigier będzie liczyła na trafienia swojego lidera. 

 

Zdaniem analityków EnergyCasino faworytem środowego spotkania między Skrą a Wigrami są gospodarze. Częstochowianie w ostatnim czasie notują bardzo dobre wyniki i pokazują, że będą zaciekle walczyć o pozycje, które dadzą awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Skra jest bardzo mocna na własnym boisku, jednak częstochowianie przegrywali już w roli gospodarza. Wigry nie są skazane na straty, piłkarze z Suwałk pokazywali już wielokrotnie na wyjazdach, że potrafią walczyć i wywozić punkty nawet z najdalszych delegacji. Jak będzie teraz? 

Dodaj komentarz