Pozyskiwanie dotacji do rozwiązań energetycznych

Pozyskiwanie dotacji do rozwiązań energetycznych

 

Pomoc w pozyskaniu bezzwrotnych dotacji z funduszy unijnych to ważna i często poszukiwana usługa, która jest wsparciem dla różnych podmiotów, w tym przedsiębiorstw, organizacji non-profit, instytucji publicznych i innych, w procesie zdobywania finansowania na konkretne projekty badawczo-rozwojowe lub cele. Dotacje są ważnym źródłem funduszy, które przyczyniają się do innowacyjnych projektów, rozwoju społeczności, ochrony środowiska, badań naukowych i innych celów. Poruszymy aspekty związane z ubieganiem się o dofinansowania unijne, zarządzaniem finansowanymi przez nie projektami oraz korzyściami, jakie mogą wyniknąć z profesjonalnego wsparcia w tym obszarze. Pomoc w uzyskaniu dotacji może być elementem sukcesu wielu projektów i inicjatyw. Warto zatem zgłębić ten temat i odkryć, jak wykorzystać dostępne możliwości finansowe w pozyskiwaniu dotacji na odnawialne źródła energii.

 

Zgłoś się i otrzymaj usługi doradcze w procesie pozyskiwania dotacji do rozwiązań energetycznychhttps://gottersfeld.pl/pozyskiwanie-dotacji/

 

Jaki jest cel dotacji na poprawę efektywności energetycznej dla firm?

Główny cel dotacji na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw ma na celu redukcję kosztów ich funkcjonowania i zmniejszenie wpływu działalności przedsiębiorstwa na środowisko np. poprzez zredukowania emisji CO2. Dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na różne formy energii elektrycznej, cieplnej, które redukują zapotrzebowanie na wodę oraz zmniejszające wydatki związane z chłodzeniem technologicznym.

 

Pozyskiwanie dotacji dla wsparcia naszej firmy ma na celu minimalizowanie jego energochłonności poprzez produkowanie między innymi energii elektrycznej na potrzeby własne firmy, zmniejszenie odpadów produkcyjnych w tym między innymi wody, ciepła odpadowego oraz wielu innych.

 

Poziom posiadanych zasobów finansowych przedsiębiorstwa

Dotacje unijne mogą przyjąć jedną z form:

- dofinansowanie jako dotacje z częściowym umorzeniem stanowiącym pomoc publiczną;

- pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych z preferencyjnym oprocentowaniem;

 

Każde nowe przedsięwzięcie jest obarczone pewnym ryzykiem, a wdrażanie nowych strategii biznesowych zawsze uzależnione jest od posiadanych zasobów finansowych przedsiębiorstwa. Aby pozyskać finansowanie dla projektu, należy wziąć pod uwagę przeważnie rentowność danej inwestycji i na tej podstawie wyliczyć z wykorzystaniem mechanizmu luki finansowej, jednak nie może przekroczyć 85% kosztów kwalifikowanych. Zwykle dofinansowanie kształtuje się na poziomie 40-60% inwestycji netto.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz