Jak zacząć swój biznes w handlu? Dowiedz się i poprowadź swój sklep Żabka w Suwałkach

Jak zacząć swój biznes w handlu? Dowiedz się i poprowadź swój sklep Żabka w Suwałkach

Żabka oferuje współpracującym z nią przedsiębiorcom szeroki zakres wsparcia technologicznego, edukacyjnego czy finansowego. Dodatkowo każdy nowy franczyzobiorca objęty jest indywidualnym szkoleniem teoretycznym i praktycznym. To wszystko znacząco zmniejsza ryzyko otwarcia własnego biznesu, dlatego w całej Polsce sklepy z uśmiechniętym logo prowadzi już ponad 6000 franczyzobiorców, wpierając lokalny rynek pracy. Nowo przystępującym do sieci Żabka gwarantuje wyposażoną i zatowarowaną placówkę oraz atrakcyjny przychód w wysokości 17 tys. zł. miesięcznie przez pierwszy rok działalności.

 

Sklepy Żabka działają w całym kraju, dając klientom dostęp do bogatego asortymentu produktowego i szerokiego pakietu usług. Placówki prowadzone są przez lokalnych przedsiębiorców, którzy współpracują z siecią na zasadzie franczyzy. Każdy nowy franczyzobiorca otrzymuje od sieci gotowy do prowadzenia sklep w dobranej, dostosowanej i wynajętej przez nią lokalizacji. Nie musi również martwić się o zatowarowanie swojej placówki. Ponadto Żabka zapewnia wszystkim nowym przedsiębiorcom przez pierwszy rok działalności przychód gwarantowany w wysokości 17 tys. zł miesięcznie oraz dodatkowo do 12 tys. zł na rozwój biznesu. Daje także dostęp do swojego know-how, pełne zaplecze logistyczne czy marketingowe, a także wsparcie na każdym etapie współpracy. To wszystko przy wkładzie własnym wynoszącym jedynie około 5 tys. zł., które przeznaczone jest na zakup kas fiskalnych i koncesji, która refundowana jest po 3 miesiącach od startu biznesu.

 

Każda osoba zainteresowana rozpoczęciem współpracy z siecią musi przejść proces rekrutacji i szkoleń. Dzieje się to niezależnie od tego, czy posiada profilowane wykształcenie, ma doświadczenie w handlu albo działała jako przedsiębiorca. Zarówno rekrutacja jak i szkolenia są ważnym etapem w bliższym poznawaniu się między siecią a franczyzobiorcami, a także budowania wiedzy nt. Żabki przez przyszłych franczyzobiorców czy zdobywania lub poszerzenia przez nich kompetencji w zakresie handlu i prowadzenia własnego sklepu.

– Poszczególne etapy rekrutacji na franczyzobiorców naszej sieci są bardzo przejrzyste i komunikowane kandydatom od samego początku. Dostarczamy im pełne informacje, odpowiadamy na pojawiające się w trakcie całego procesu pytania, szkolimy bezpośrednio w sklepie. Dostarczamy kandydatom różnego rodzaju materiały choćby broszury nt. podatków czy systemu rozliczeń. Staramy się zapewnić każdemu nowemu franczyzobiorcy właściwe przygotowanie do prowadzenia biznesu i swojego sklepu pod szyldem sieci już na etapie rekrutacji i szkoleń – podkreśla Damian Rybak, Dyrektor Departamentu Rozwoju i Wsparcia Franczyzobiorców w Żabka Polska.

Poszczególne etapy rekrutacji i i szkoleń

 

  • Rozmowa rekrutacyjna

Na początku odbywa się rozmowa rekrutacyjna z partnerem, w czasie której kandydaci poznają ofertę współpracy i oczekiwania Żabki wobec przyszłych franczyzobiorców. W dobie pandemii koronawirusa spotkania prowadzone są również online, tak aby były jak najbardziej bezpieczne.

 

  • Weryfikacja

W kolejnym kroku dział oceny ryzyka dokonuje weryfikacji historii kredytowej kandydata, która trwa zwykle do 4 dni.

 

  • Spotkanie z managerem ds. sprzedaży

Trzeci etap to spotkanie z managerem ds. sprzedaży i szczegółowe przedstawienie zasad współpracy z siecią, narzędzi usprawniających prowadzenie biznesu oraz wybór lokalizacji sklepu Żabka.

 

  • Szkolenie praktyczne

Szkolenie prowadzone jest w sklepie szkoleniowym i trwa 12 dni. Dzięki niemu kandydaci na franczyzobiorców mogą poznać od podszewki specyfikę biznesu. Etap szkolenia jest przeznaczony także na skompletowanie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy i założenie działalności gospodarczej, czego można dokonać drogą elektroniczną. Podczas pierwszych dni szkoleń wyjaśniane są szczegółowo kwestie związane z umową. Na tym etapie kandydatom zakładany jest podpis elektroniczny, a po założeniu działalności gospodarczej, przekazywana jest im umowa współpracy, z którą mogą się na spokojnie zapoznać, aby świadomie podjąć decyzję o przystąpieniu do sieci. Aż do momentu jej podpisania kandydaci na franczyzobiorców mogą ją dokładnie przeanalizować, skonsultować z kimś bliskim czy prawnikiem, a po akceptacji i zakończeniu całego procesu zatwierdzić podpisem elektronicznym. – Dzięki temu, że umowa wchodzi w życie dopiero w momencie finalizacji procesu rekrutacji, w tym dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów i pozytywnego zdania egzaminu kończącego szkolenie, kandydaci mają czas na dogłębne zapoznanie się z nią i podjęcie finalnej decyzji o współpracy z naszą siecią – dodaje Damian Rybak. Przystępujący do sieci franczyzobiorcy otrzymują na zakończenie oświadczenia o wejściu w życie umowy o współpracy w formie elektronicznej.

 

  • Egzamin

Finalizacją procesu rekrutacji i szkolenia jest egzamin teoretyczny i praktyczny.

 

  • Otwarcie sklepu

Oficjalne otwarcie sklepu w wynajętej przez sieć lokalizacji, wyposażonego, umeblowanego i zatowarowanego.

 

Żabkę można poprowadzić w całej Polsce, bez koniecznego wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu biznesu. To, co ma znaczenie to przedsiębiorcza postawa, motywacja do zarządzania własnym sklepem, zaangażowanie i pracowitość.

 

Bliższe informacje nt. franczyzy z siecią Żabka oraz współpracy i procesu rekrutacji można znaleźć na: https://www.zabka.pl/franczyza

Dodaj komentarz