Czego oczekują pracownicy, czyli atrakcje na wyjazd integracyjny

Czego oczekują pracownicy, czyli atrakcje na wyjazd integracyjny

 

Organizacja wyjazdów firmowych i imprez integracyjnych dla pracowników stała się normą. To skuteczne narzędzie budowania lojalności i przywiązania pracownika do firmy. Jak jednak sprawić, by atrakcje na wyjazd integracyjny był trafione?

 

Oczekiwania załogi mogą być różne. Jak sprawić, by pracownicy poczuli się docenieni i mieli świadomość, że pracodawca naprawdę o nich dba? To, jakie atrakcje sprawdzą się na evencie firmowym zależy od wielu czynników, takich jak  branża, stanowisko, wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Oczywiście również osobiste preferencje się liczą. Niemniej jednak istnieją pewne ogólne oczekiwania, niezależnie od miejsca pracy. Wystarczy spojrzeć na to, jakie rozrywki lubią Polacy, a okaże się, że można tak przygotować atrakcje na wyjazd integracyjny, że wszyscy będą zadowoleni.

 

Firmowe „pewniaki” na wyjazd integracyjny

Badania pokazują, że zdecydowana większość z nas lubi rozrywki „z dreszczykiem”. Bardzo cenione są też zajęcia pozwalające zdobyć nowe doświadczenia. W każdej firmie widać też, jak ważna dla pracowników jest możliwość rozwoju i nabywanie nowych kompetencji. Dlatego też największym zainteresowaniem cieszą się takie zabawy integracyjne, które łączą wszystkie te elementy. Dla przykładu dobrze przygotowana gra terenowa – na przykład poszukiwanie skarbów - to nie tylko aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, ale też rozwiązywanie zadań. Taka integracja w plenerze (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/konkursy-na-imprezy-integracyjne/) może też być połączona z koniecznością wykazania się kreatywnością czy też rozwiązania zabawnych łamigłówek. Oczywiście w tym wszystkim najważniejsza jest dobra zabawa i stworzenie pola do umocnienia więzi w zespole.

 

Ekscytujące na firmowym wyjeździe może być zwłaszcza rozwiązywanie zagadki kryminalnej, przygotowanej w ramach autorskich projektów gier scenariuszowych. Sporych emocji dostarcza też wspólna budowa maszyny Goldberga. Ta kreatywna zabawa nie tylko pozwala wysilić wyobraźnię, ale też przynosi bardzo dużo satysfakcji. I do tego wywołuje sporo  radości. A fakt, że zespół przy okazji uczy się prawidłowej komunikacji, to dodatkowa korzyść dla wszystkich. (https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/organizacja-wyjazdow-firmowych/)

 

Z ankiet i rozmów z pracownikami wynika też, że lubią oni atrakcje związane ze sportem, kulinariami i oczywiście z kulturą i relaksem. Dlatego ciekawą propozycją na firmowy wyjazd integracyjny może być przygotowanie olimpiady firmowej z zaskakującymi i zabawnymi konkurencjami. Dla grupy mniej zainteresowanej sportem odpowiednie mogą być na przykład warsztaty teatralne albo kulinarne. A jako niespodzianka i atrakcja eventu może pojawić się kulinarny celebryta albo znany ze sceny lub filmu artysta. Specjaliści z agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy, którzy specjalizują się w organizacji imprez firmowych podkreślają, że najważniejsze jest indywidualne podejście. Każde wydarzenie musi być przemyślane i dobrane do preferencji i potrzeb grupy.

 

Dobrze przygotowany wyjazd firmowy z odpowiednio dobranymi atrakcjami niewątpliwie na długo zostaje w pamięci uczestników. Z pewnością też pozytywnie wpłynie na atmosferę w pracy. Długofalowe efekty udanej imprezy firmowej to też zwiększenie motywacji i zaangażowania pracowników, a tym samym lepszy rozwój firmy.  

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz