Rajd Rowerowy z Fundacją Teraz Wschód

Rajd rowerowy

 

W niedzielę, 14 sierpnia Fundacja Teraz Wschód organizuje Rajd Rowerowy. To impreza kierowana do wszystkich miłośników kolarstwa, również osób niepełnosprawnych.

 

Aktywnie i na łonie natury – już w najbliższą niedzielę odbędzie się Rajd Rowerowy po Wigierskim Parku Narodowym. Projekt uwzględnia udział osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnością i osób chorych. Osoby te będą mogły wziąć czynny udział w rajdzie. 

Trasa rajdu ma ok. 42 kilometry, a jej trudność określana jest jako „średnio wymagająca”. Przebiega po malowniczych terenach Wigierskiego Parku Narodowego, wzdłuż jeziora Wigry. Rajd to nie tylko forma ruchu – to także żywa lekcja historii. W trakcie trasy dwóch przewodników będzie opowiadać o najciekawszych miejscach. Organizatorzy nie zapomnieli również o bezpieczeństwie uczestników. Wraz z cyklistami będzie jechało dwóch ratowników, którzy w razie potrzeby udzielą pomocy.  W programie wydarzenia są także konkursy z nagrodami i ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy otrzymają także pamiątkowe koszulki, a Ci najlepsi – nagrody rzeczowe. 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnik rajdu jest zobowiązany jedynie do wykupienia karty wstępu do Wigierskiego Parku Narodowego. Liczba osób, które wezmą udział w wydarzeniu jest ograniczona, a zapisy odbywają się poprzez wiadomość prywatną na FB Fundacji Teraz Wschód lub pod numerem  telefonu 693 467 729.

 

Zadanie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, a organizatorem wydarzenia jest Fundacja Teraz Wschód. 

 

Misją Fundacji jest wyrównanie szans dla dzieci i młodzieży na rozwój sportowy, intelektualny i kulturowy. Wszystkim organizowanym przez nią wydarzeniom przyświeca jeden cel – zbiórka funduszy na stypendia sportowe dla wybitnie utalentowanych sportowców. Więcej o działalności Fundacji można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/fundacja.teraz.wschod/

 

zaproszenie

Dodaj komentarz