Posadzą 50 drzew oraz kilkanaście tysięcy kwiatów i krzewów

Jesienne nasadzenia w Suwałkach wykonuje Zarząd Dróg i Zieleni

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach rozpoczyna akcję jesiennych nasadzeń. W mieście zostanie zasadzonych 50 drzew oraz kilkanaście tysięcy kwiatów i krzewów.

 

W tunelach foliowych w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach trwają przygotowania do jesiennej oraz przyszłorocznej wiosennej obsady. Pracownicy ZDiZ pikują rośliny, podlewają oraz zabezpieczają sadzonki przed niskimi temperaturami, które mogą pojawić się już niedługo. Przez najbliższe tygodnie 15 tysięcy bratków, stokrotek oraz niezapominajek będą pielęgnowane i obserwowane, a część z nich już wkrótce ozdobi miasto. Zasądzone zostaną na Placu M. Konopnickiej, wzdłuż ul. Waryńskiego i Minkiewicza, a także w parku Północnym. Najwięcej nowych nasadzeń, bo aż 6 500 sztuk, pojawi się w parku Konstytucji 3-go Maja.

 

Dodatkowo na bulwarach przy Starej Łaźni zostanie posadzonych 2 540 sztuk roślin cebulowych – tulipany, krokusy i narcyzy będą zdobiły jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez Suwalczan. Wiosną będzie można podziwiać bogate, wielobarwne i urozmaicone ukwiecenia, które powstają m.in. dzięki połączeniu bylin z roślinami jednorocznymi. Planowane są również nasadzenia drzew wzdłuż ulicy gen. W. Sikorskiego. Sadzone drzewa są wytrzymałe na trudne warunki miejskie, o obwodach od 10 do 12 cm. Tak więc wzdłuż suwalskiej arterii pojawią się dobrze znane jesiony, klony i brzozy.

 

Suwałki zazielenią się również dzięki obsadzeniu skarpy przy ul. Chopina. Inwestycja zostanie przeprowadzona w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt „Chopina Park – Zielona Skarpa” w ubiegłorocznym głosowaniu uzyskał 2620 głosów mieszkańców. Na skarpie zostanie zasadzonych w sumie 3 000 szt. traw, bylin oraz krzewów. Będą to m.in. trzcinnik ostrokwiatowy, pięciornik krzewiasty, pęcherznica kalinolistna oraz berberys Thunberga. Krzewami obsadzony również zostanie środkowy pas zieleni ul. Gen. K. Pułaskiego od ul. Świerkowej do ul. Chopina.

 

Źródło: ZDiZ

7 Komentarzy

Cebulki żonkili najlepiej sadzić we wrześniu, kiedy ziemia jest względnie ciepła, ale można to robić także późną jesienią – warunkiem jest jednak łagodna pogoda, bo ziemia nie może być ani zamarznięta, ani podmokła.

Dodaj komentarz