Budowa ulicy Szczęsnowicza zakończona

Nowa droga w Suwałkach ul. Szczęsnowicza

Firma PDM Suwałki zakończyła prace przy ul. Ks. Stanisława Szczęsnowicza. Całkiem nowa ulica łącząca Szpitalną, Reja i Pułaskiego jest już oddana do użytkowania mieszkańcom. 


To nie jedyna zmiana w tej części Suwałk. Zakończyła się również budowa przebicia ul. Reja do ul. Daszyńskiego. - Końcówka tego roku będzie obfitowała w zakończenie wielu inwestycji drogowych. Nowe rozwiązania drogowe na północy Suwałk na pewno poprawią komfort mieszkańców osiedlu skupionych po obu stronach ulicy Mikołaja Reja – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.  

 

Budowa ul. Księdza Stanisława Szczęsnowicza była podzielona na dwa odcinki. Oba zrealizowała firma PDM z Suwałk za kwotę 804.299,26 zł (część 1 odcinek od ul. Szpitalnej do ul. Reja) oraz kwotę 1.746.248 zł (część 2 odcinek od ul. Pułaskiego do ul. Reja). Inwestycja była dofinansowana środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Zakończyła się również przebudowa fragmentu ul. Reja wraz z nowym podłączeniem drogi do ulicy Daszyńskiego. Inwestycję na swój koszt zrealizowała białostocka spółka, która na terenie po dawnej kotłowni wybuduje obiekt handlowy. - Nowe połączenie nie tylko poprawi skomunikowanie i dojazd do działek inwestora ale również poprawi dojazd mieszkańcom ul. Daszyńskiego do ich mieszkań. Dzięki temu zostanie odciążone rondo ulic Reja, Kowalskiego i Daszyńskiego. Myślę, że ta inwestycja pozytywnie wpłynie na poprawę warunków komunikacyjnych w tej części Suwałk – podsumowuje włodarz.

 

Dodaj komentarz