Śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety w gminie Kowale Oleckie

Do zabójstwa 50-letniej kobiety doszło na terenie gminy Kowale Oleckie

Do zabójstwa 50-letniej kobiety doszło na terenie gminy Kowale Oleckie. O zdarzeniu zawiadomił syn kobiety, który następnie przyznał się do zabójstwa. 

 

W dniu 6 czerwca 2021 r. w  godzinach popołudniowych na terenie gminy Kowale Oleckie doszło do zabójstwa 50-letniej kobiety, mieszkanki tej gminy. O zdarzeniu zawiadomił w godzinach nocnych 26-letni syn pokrzywdzonej. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora dokonali oględzin miejsca ujawnienia zwłok.

 

W toku śledztwa syn pokrzywdzonej przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i przed prokuratorem złożył obszerne wyjaśnienia. Prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa z art. 148 §1 kk, za co grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Z uwagi na okoliczności czynu, których dla dobra śledztwa nie ujawniamy, prokurator planuje uzyskać opinię psychiatryczną na temat zdrowia psychicznego podejrzanego.

Dodaj komentarz