Pojazd skradziony i odzyskany tego samego dnia

Skradziony przez obywateli Litwy Peugeot

Peugeota skradzionego w Niemczech o wartości 120 tys. zł odzyskali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch obywateli Litwy.

 

W miniony czwartek (22.10) w miejscowości Berżniki funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej Peugeota 3008 na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 18-letni obywatel Litwy. Podczas sprawdzania legalności pochodzenia samochodu okazało się, że kontrolowany pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony tego samego dnia na terenie Niemiec. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono oryginalny niemiecki dowód rejestracyjny pojazdu, dwie niemieckie tablice rejestracyjne oraz podrobioną naklejkę na szybę. Szacunkowa wartość odzyskanego Peugeota z 2018 roku wynosi 120 tys. zł. Ponadto w toku dalszych czynności zatrzymano również „pilota” skradzionego pojazdu, 29-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego go do przekroczenia granicy (dowodu osobistego lub paszportu), a pojazd którym się poruszał nie miał ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

 

W związku z powyższym dwaj obywatele Litwy zostali zatrzymani. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Sejnach. Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 24 pojazdy o szacunkowej wartości ponad 3 mln zł.

Dodaj komentarz