ZAKSA znów za silna dla Ślepska

Ślepsk Malow Suwałki - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3

W zaległym meczu 25. kolejki siatkarskiej PlusLigi Ślepsk Malow Suwałki przegrał przed własną publicznością z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3.

Mimo dobrego początku i walki do końca skończyło się bez zdobyczy punktowej. We wtorek (21.03) w hali Suwałki Arena Ślepsk Malow Suwałki podejmował dziewięciokrotnego Mistrza Polski i dwukrotnego zwycięzcę Ligi Mistrzów, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. W pierwszym secie walczący o miejsce w fazie play off Ślepsk zdołał wygrać seta 25:18 i równie mocno walczył o wygraną w drugiej partii. Ostatecznie do wyrównania doprowadzili goście, którzy mimo usilnych prób rywali, nie oddali już ani seta więcej. Biało-niebiescy przegrali kolejne partie 27:29, 13:25, 23:25 i całe spotkanie 1:3. Po raz kolejny nie udało się więc urwać punktów utytułowanemu zespołowi. MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający gości, Przemysław Stępień.

W ligowej tabeli Ślepsk zajmuje obecnie 10. miejsce z dorobkiem 38 punktów i stratą jednego oczka do Skry Bełchatów oraz pięciu do ósmego miejsca na którym wciąż znajduje się Stal Nysa z jednym meczem rozegranym więcej. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza mają do rozegrania jeszcze dwa mecze w rundzie zasadniczej. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę 25. marca w hali Suwałki Arena, gdzie zagrają z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.  Początek spotkania o godzinie 14:45.