Najlepszy sezon w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki

ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Maratony Kresowe 2022


 

W miniony weekend w Siemiatyczach odbył się ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Maratony Kresowe 2022. Kolarze z suwalskiego klubu mogą mówić o naprawdę udanym sezonie. 

 

W sobotę (01.10) w Siemiatyczach po raz ostatni do rywalizacji przystąpili kolarze z całej Polski, a po zawodach przyszedł czas na podsumowanie całego sezonu. Ceremonia wręczania nagród została rozłożona na dwie części. Jako pierwszych udekorowano zwycięzców ostatniego etapu w Siemiatyczach. Ponownie wielokrotnie na podium stawali suwalscy kolarze. Mikołaj Szeliga zajął pierwsze miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a także pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN. Zofia Rowińska była druga w kategorii Kobiety 14-18 lat oraz druga w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Ewelina Gościńska zwyciężyła w kategorii Kobiety 30-39 lat, a Małgorzata Walendzewicz zajęła trzecią lokatę w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT. Na najniższym stopniu podium stawali także Andrzej Bąkała w kategorii Mężczyźni 60-69 i Dariusz Klin w kategorii Mężczyźni 70+.

 

Na koniec przyszedł czas na medale i puchary w klasyfikacjach generalnych. Tu również podium co chwilę mieniło się barwami MTB Suwałki.  Klasyfikacja generalna cyklu Maratony Kresowe 2022:

 

  •     Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat, a zarazem 1 miejsce w klasyfikacji OPEN. Mikołaj zdobył maksymalną ilość punktów i udowodnił że mimo młodego wieku (17 lat) , że w sezonie 2022 był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem dystansu Półmaraton.
  •     Zofia Rowińska – 2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 2 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Najmłodsza zawodniczka w naszej drużynie przez cały sezon utrzymała bardzo wysoką formę. Świetna technicznie udowadnia, że dobrze radzi sobie w trudnych warunkach.
  •     Ewelina Gościńska – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji KOBIETY OPEN. Był to debiutancki sezon Eweliny na dystansie Pólmaraton. Nawet sama zawodniczka była zaskoczona dokonaniami w tym roku.
  •     Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT. Powrót na trasy po rocznej przerwie przyniósł Małgosi wiele satysfakcji oraz świetne wyniki.
  •      Andrzej Bąkała – 2 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69. Andrzej startował we wszystkich tegorocznych edycjach i do sukcesów może dopisać też tytuł Superfinishera.
  •     Stanisław Kamiński – 3 miejsce w kategorii mężczyźni 60-69 lat. Prezes Klubu Rowerowego udowodnił, że prowadzenie klubu nie przeszkadza w osiąganiu sukcesów sportowych.

 

Dodatkowo w sezonie 2022 MTB Suwałki obroniło tytuł najlepszej drużyny na dystansie Półmaraton. Punkty dla drużyny zdobywali: Mikołaj Szeliga, Zofia Rowińska, Ewelina Gościńska, Marcin Gościński, Dariusz Tasior i Antoni Wińcza. W ślady starszych koleżanek i kolegów poszli młodzicy na dystansie Fit. Sezon ukończyli na drugim miejscu ustępując tylko drużynie MTB Prostki. Punkty dla drużyny zdobywali: Filip Chmielewski, Brajan Bogdan, Wiktor Jacewicz, Krystian Prawdzik i Antoni Kozłowski.

- Podsumowując sezon 2022 był najlepszym w historii Klubu Rowerowego MTB Suwałki. W klasyfikacjach drużynowych jako jedyna ekipa staliśmy na podium dwóch dystansów. (zwycięstwo Półmaraton oraz 2 miejsce FIT). Indywidualnie w klasyfikacjach OPEN zwycięstwo wśród mężczyzn oraz 2 i 3 miejsce wśród kobiet. Do tego 6 medali w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych. Jeszcze rok temu takie wyniki były tylko marzeniem. Dziś są ukoronowaniem długich miesięcy przygotowań sportowych, ale także organizacyjnych. Zdejmując po raz ostatni w tym sezonie numery startowe ze swych rowerów, myślimy już o przygotowaniach do następnego - podsumował sezon Dariusz Tasior z klubu MTB Suwałki.

 

Foto: MTB Suwałki

Dodaj komentarz