Uciekając przed policją spowodował kolizję i uderzył w budynek

Uciekając przed policją spowodował kolizję i uderzył w budynek

Kierowca audi spowodował kolizję i zaczął uciekać. Za nim ruszył pokrzywdzony, który natychmiast powiadomił policjantów. Mundurowi po 10-kilometrowym pościgu zatrzymali pirata drogowego. 

 

Policjanci z augustowskiej drogówki w poniedziałkowy (26.10) wieczór otrzymali informację o uciekającym kierowcy audi. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej w Nettcie zderzył się on z volkswagenem. Informujący policjantów o całej sytuacji mężczyzna przez cały czas jechał za sprawcą kolizji. Funkcjonariusze również udali się w kierunku uciekiniera. Po chwili zauważyli stojący na poboczu pojazd, o którym informował zgłaszający, jednak jego kierowca widząc zbliżający się radiowóz gwałtownie ruszył. Mężczyzna nie reagował na sygnały oraz polecenia policjantów do zatrzymania się i jechał w kierunku Augustowa. Uciekający kierowca w centrum Augustowa spowodował kolejną kolizję z fordem, a następnie uderzył w budynek. 

 

By zmusić pirata drogowego do wyjścia z pojazdu policjanci musieli wybić szybę i i obezwładnić kierowcę oraz pasażera. 38-letni kierowca audi, mieszkaniec Augustowa oraz jego 30-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Od 38-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Policjanci pobrali mężczyźnie krew, w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz