Co ze szkołami w Suwalskim Budżecie Obywatelskim?

Suwalski Szkolny Budżet Obywatelski, Marek Zborowski-Weychman

Wniosek o ustanowienie w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego wydzielonej części pn. Suwalski Szkolny Budżet Obywatelski złożył do prezydenta Suwałk Marek Zborowski-Weychman z klubu "Łączą nas Suwałki".


Zdaniem radnego Szkolny Budżet Obywatelski w przypadku jego przyjęcia byłby nauką funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego w praktyce, dostosowaną do potrzeb i wymagań młodzieży. Dzięki możliwości realizacji wybranego przez społeczność szkoły projektu szkolny budżet obywatelski działałby na zasadzie i jako część Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. - Jest to więc autentyczny proces konsultacyjny, oparty na partycypacji, a jego bezpośredni rezultat, zrealizowany projekt młodzieżowy, staje się namacalny dla uczniów. Wszystko po to by pokazać, że warto być zaangażowanym młodym obywatelem - przekazał w interpelacji Marek Zborowski-Weychman.

 

Radny wymienił też główne cele SSBO:

  • wzrost poczucia wpływu uczniów i uczennic na sprawy szkoły i miasta,
  • włączenie uczennic i uczniów w decydowanie o sprawach szkoły i zyskanie wiedzy na temat jej funkcjonowania, dzięki czemu w dalszej perspektywie mogą stać się partnerami w podejmowaniu decyzji o ważnych sprawach i inwestycjach,
  • budowanie pozytywnego obrazu szkoły otwartej na dialog i partnerstwo,
  • społeczności szkolne dowiedzą się o działaniu Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego,
  • zachęcenie do korzystania z tego rodzaju praktycznego uzupełnienia zajęć z przedsiębiorczości. 
4 Komentarzy

Robert Grzybiński

16/02/2021

Pan Marek Zborowski-Weychman oraz koledzy z klubu próbują po raz kolejny ograbić mieszkańców z pieniędzy przeznaczonych na inicjatywy obywatelskie i przeznaczyć je na zadania własne miasta, które tak czy owak powinny być wykonane.
Szkoły, ulice ,chodniki nie powinny być przedmiotem inwestycji z budżetu obywatelskiego. Jeśli koalicja chce rzeczywiście promować aktywność uczniów (którzy nie mają prawa głosowania), to proszę wydzielić na ten cel osobną pulę środków nie naruszając budżetu obywatelskiego !
Budżet obywatelski nie jest do klajstrowania nieudolności miasta w dbaniu o infrastrukturę !!!

 

Realista

17/02/2021

no i oczywiście byłoby tak, że całą pulę zgarniają szkoły z największą liczbą uczniów bo będą wymuszać na nich oddanie głosu, i gdzie tu sprawiedliwość??   A może wsparcie dla przeszkoli? super wyposażone place zabaw a nie tylko teromodernizacje

Adrian

17/02/2021

Najpierw pan Łukasz Kurzyna czy Kamil Klimek decydują o patodeweloperce na osiedlu "Olimpijskie Samochody", a potem obudowują osiedle z każdej parkingami (niby z budżetu obywatelskiego), bo nie mają gdzie zaparować.
To samo dotyczy radnych nauczycieli, którzy ciągną uczniów i rodziców na głosowanie w sprawie remontów swojej szkoły.
Nie do tego ten budżet jest powołany, panowie radni i urzędnicy miejscy !

Dodaj komentarz