Tunel pod szpitalem doczeka się modernizacji

Suwalski szpital otrzyma wsparcie w wysokości ponad 485 tysięcy złotych

 

Suwalski szpital otrzyma wsparcie w wysokości ponad 485 tysięcy złotych m.in. na sporządzenie dokumentacji budowlanej, która pozwoli oszacować stan techniczny tunelu znajdujący się pod szpitalem. 

 

Blisko 1,3 mln zł z budżetu województwa podlaskiego przeznaczonych zostanie na remont i zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. Decyzję o przyznaniu środków podjął w poniedziałek (08.07) zarząd województwa podlaskiego. 

 

Suwalski szpital otrzyma wsparcie w wysokości ponad 485 tys. zł. W tym na sporządzenie dokumentacji budowalnej, która pozwoli oszacować stan techniczny pomieszczeń w celu przeprowadzenia przyszłych modernizacji. A mowa tu o tunelu znajdujący się pod szpitalem. Służy on do komunikacji między budynkami tj. Budynkiem Laboratorium Mikrobiologicznego, Zakładem Anatomii i Patomorfologii, Pracownią Histopatologii, Oddziałem Zakaźnym oraz sąsiednim Szpitalem Psychiatrycznym w Suwałkach. Częściową modernizację przejdzie też szpitalny budynek K, w którym zostanie wymieniony dach. Przyczyni się to do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy oraz bardziej komfortowego pobytu pacjentów.

2 Komentarzy

Anonymous

11/07/2024

Niech panowie jeszcze sie pochla nad placem budowy szpitala psychiatrycznego. Prace zostaly przerwane z braku pieniedzy. Budynek tylko stoi i niszczeje od lat. Prosze go dokonczyc bo bedzie spore zapotrzebowanie np dla takich pacjentow jak LGBT.

Darek@

11/07/2024

Miałem okazję nim przejechać, to było jak dotknięcie tajemnicy, czegoś o czym mało kto wie

Dodaj komentarz