SP 4 i SP 11 z dofinansowaniem na stołówki

Ponad milion złotych trafi do podlaskich szkół podstawowych

 

Kolejne podlaskie szkoły otrzymają dofinansowanie na uruchomienie lub modernizację stołówek. Wśród 16 szkół z województwa podlaskiego znalazły się dwie suwalskie palcówki: Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 4.

 

Ponad milion złotych trafi do podlaskich szkół podstawowych w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024-2028. Szkoły będą mogły uruchomić u siebie stołówki lub doposażyć funkcjonujące już kuchnie i jadalnie. W ramach modułu 3 Programu „Posiłek w szkole i w domu” przewidziane są następujące działania:

 

  1. doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia) lub doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione, lub stworzenie nowych stołówek szkolnych – maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 80 tys. zł;
  2. wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, tzw. jadalni – maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 25 tys. zł.

 

Program zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy organów prowadzących szkoły w wysokości co najmniej 20% środków niezbędnych do realizacji dotowanego w Programie zadania.

– Szkoły otrzymały wsparcie finansowe w wysokości do 80 tysięcy złotych. Dzięki temu jest szansa, że stołówki szkolne będą mogły być jeszcze piękniejsze, a posiłek będzie jeszcze bardziej urozmaicony, bo mowa o zakupie nowego sprzętu niezbędnego do robienia tych posiłków – mówiła podlaska kurator oświaty Agnieszka Krokos-Janczyło.

W roku 2024 roku 55 organów prowadzących złożyło wnioski o wsparcie dla 84 szkół podstawowych. Wsparcie w wysokości 1 128 716 zł otrzymało 7 organów prowadzących 16 szkół. W Suwałkach dofinansowanie otrzymały Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach - 80 000 zł oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach - 49 796 zł.

Dodaj komentarz