Remont w SP2 - ułatwienia dla niepełnosprawnych

inwestycja dostosowująca obiekt do potrzeb uczniów niepełnosprawnych

Winda, pochylnie i łazienki - w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach zakończyła się inwestycja dostosowująca obiekt do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. 

 

- Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w jednym z najstarszych budynków oświatowych w mieście czyli w Szkole Podstawowej nr 2 powstała winda, pochylnie, a na każdym piętrze łazienka przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego wybudowana została nowa klatka schodowa oraz kupiony został schodołaz. Cała inwestycja pochłonęła ponad 530.000 zł – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

W związku z pandemią tzw. koronawirusa i wzrostem zachorowań Rząd RP podjął w listopadzie 2020r. decyzję, że wszystkie klasy szkół podstawowych i ponadpodstawowych przechodzą w tryb nauczania zdalnego. Obecnie normalnie, choć w reżimie sanitarnym, pracują jedynie żłobki oraz przedszkola. - Jesteśmy gotowi na przyjęcie naszych uczniów w mury szkół. Mam nadzieję, że obecna sytuacja pandemiczna pozwoli na powrót klas 1-3 do normalnego trybu nauczania – podsumowuje włodarz.

 

Dodaj komentarz