19. rok akademicki w Państwowej Uczelni Zawodowej

Uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego

 

Uroczysta inauguracja kolejnego roku akademickiego odbyła się w czwartek (05.10) w Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach.

 

Rozpoczął się 19 rok akademicki w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Prof. Edwarda Szczepanika w Suwałkach. Uczelnia może poszczycić się kilkoma tysiącami absolwentów oraz rekordową rekrutacją liczącą ponad 640 osób.
PUZ w Suwałkach działa od 2005 roku. W tym momencie na kierunkach w systemie I i II –stopniowym na 3 Wydziałach  - takich jak budownictwo, pedagogika czy ratownictwo medyczne - studiuje ponad 1500 osób. Cała społeczność akademicka to prawie 2000 osób.

- Uczelnia cały czas rozwija się i stawia sobie kolejne cele nie tylko te dydaktyczne ale również związane z rozwojem infrastruktury. W ubiegłym roku pracowaliśmy nad uruchomieniem nowych kierunków.  Dziś jest to już fakt. Rusza budownictwo II stopnia, analiza żywności i żywienie człowieka oraz doradztwo zawodowe z coachingiem - mówiła w trakcie inauguracji prof. Marta Kapusta, Rektor PUZ w Suwałkach.

W inauguracji roku akademickiego w auli Uczelni wzięło udział wielu gości w tym między innymi: Cezary Cieślukowski i Romuald Łanczkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Czesław Renkiewicz w swoim przemówieniu podziękował za ostatni udany rok i dobrą współpracę między miastem i uczelnią.

- Życzę by plany jakie mają władze uczelni były wdrożone jak najszybciej. Jestem przekonany, że instytucja oferuje młodym ludziom dobre wykształcenie, a przyszłym pracodawcom dobrze przygotowaną kadrę – mówił prezydent.

Foto: UM Suwałki

Dodaj komentarz