Tańsze ogrzewanie dla suwalczan

Średni poziom cen i stawek opłat za energię cieplną obniżony o 12%

 

Średni poziom cen i stawek opłat za energię cieplną w porównaniu do dotychczasowej taryfy obniża się przeciętnie o 12% - poinformowało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach. 

 

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Spółka z o.o. przekazało, że z dniem 1 grudnia 2023 roku wprowadzona zostanie nowa taryfa dla ciepła, zatwierdzona Decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wprowadzenie nowych cen i stawek opłat za energię cieplną podyktowane zostało koniecznością dokonania przez suwalskie Przedsiębiorstwo rekalkulacji cen, wynikającej z okresu obowiązywania dotychczasowej taryfy. Średni poziom cen i stawek opłat za energię cieplną w porównaniu do dotychczasowej taryfy obniża się przeciętnie o 12%.

 

Wskutek obniżenia cen i stawek opłat za energię cieplną w PEC w Suwałkach, od dnia 01 grudnia 2023 r. zakończy się system wsparcia dla odbiorców uprawnionych, określony w ustawie z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Wobec powyższego dla odbiorców uprawnionych średni poziom cen i stawek opłat za energię cieplną w porównaniu do dotychczas stosowanego poziomu obniża się przeciętnie o 11%.

4 Komentarzy

Danuta

14/11/2023

podwyżka byla 63%, obniżka ok 12 % , cwaniaki

Ciekawski Lewak

14/11/2023

Dodane przez Danuta w odpowiedzi na

W sedno a czynsze i tak do góry

Bury

16/11/2023

Dodane przez Danuta w odpowiedzi na

Jeżeli 100 podniesiesz o 63% uzyskasz 163, jeżeli te 163 obniżysz o 63% to wyjdzie około 60. Mimo wszystko nawet po obniżce,.wzrost wynosić ponad 43% a mamy w tej chwili bardzo tanie waluty. A cena węgla wróciła do wartości sprzed wojny. Będzie budowana spalarnia odpadów, zapewne PEC szuka środków aby to finansować i zmniejszyć potrzebny kredyt

Dodaj komentarz