Suwalczanin uwierzył fałszywym doradcom i stracił 5 tys. zł

Kolejną ofiarą oszustów padł 62-letni mieszkaniec Suwałk

 

Kolejną ofiarą oszustów padł 62-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna uwierzył fałszywym doradcom inwestycyjnym, którzy namówili go na inwestowanie w kryptowaluty. W ten sposób stracił blisko 5 tysięcy złotych. 

 

Jak wynika z relacji suwalskiej policji, oszukany mężczyzna zainteresował się reklamą internetową, która zapewniała szybki zysku bez ryzyka. 62-latek kliknął w nią, aby zapoznać się ze szczegółami i podał swój numer telefonu. Wkrótce skontaktowali się z nim fałszywi doradcy inwestycyjni, którzy zaoferowali pomoc i opiekę przy dokonywaniu poszczególnych inwestycji. W międzyczasie, na adres e-mail suwalczanin otrzymał link, w który polecono mu wejść. Rzekomo było to konieczne do aktywacji konta. Wszystko wyglądało dość profesjonalnie. Aby mężczyzna mógł rozpocząć inwestowanie, doradcy twierdzili, że musi przelać 900 złotych na uruchomione konto. 62-latek, myśląc, że inwestuje, przelał tam podaną kwotę. Następnie wykonywał polecenia  doradców finansowych i wygenerował blika w celu odbioru pieniędzy. Kiedy dostał informację z banku o zagrożeniu zignorował ją i zaakceptował przelew. W wyniku działań oszustów mężczyzna stracił łącznie 4900 złotych.

3 Komentarzy

Tomasz

03/06/2023

Teraz poczekamy jak nasza policja odzyska temu głupiemu panu te 5 koła. Czy się okaże że mądry na wózku durnia wiezie? Poczekamy w następnym wpisie.

 

Dodaj komentarz