Przejęli ponad 13 tysięcy paczek papierosów

Papierosy bez polskich znaków skarbowych przejęli suwalscy policjanci

 

Papierosy bez polskich znaków skarbowych przejęli suwalscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalna kontrabanda ma wartość rynkową blisko 320 tysięcy złotych.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w jednym z garaży na terenie Suwałk może być przechowywana kontrabanda. Informacje mundurowych potwierdziły się w trakcie przeszukania budynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam blisko 12 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 

 

W trakcie czynności mundurowi zatrzymali dwóch suwalczan, mających związek ze sprawą. Ustalili też drugi garaż na terenie miasta, w którym także znaleźli nielegalne papierosy. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 13240 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości blisko 320 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. 

 

48 i 68-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za nabywanie, przechowywanie lub przewożenie towaru stanowiącego przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, do trzech lat pozbawienia wolności lub obu tych kar łącznie.

1 Komentarzy

Anonymous

03/10/2022

Do 3 lat ? Spoko czyli sie oplaca przemycac papierosy w wiekszych ilosciach.

Dodaj komentarz