Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Podhorskiego i Jana Pawła II

Powstanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Podhorskiego i Jana Pawła II

Władze Suwałk ogłosiły przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Gen. Z Podhorskiego i Jana Pawła II. 

 

Przetarg zakłada „Przebudowę skrzyżowania ulic: Gen. Z Podhorskiego i Jana Pawła II w zakresie wykonania sygnalizacji świetlnej i dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych oraz zmiany przebiegu przejścia dla pieszych”. W miejscu tym wielokrotnie dochodziło do kolizji, a samo skrzyżowanie generalnie uważane jest za niebezpieczne. Firma która wygra przetarg będzie również miała za zadanie odtworzenie terenów zielonych i chodników po wykonaniu prac budowlanych oraz włączenie skrzyżowania ulic: Gen. Z. Podhorskiego i Jana Pawła II do istniejącego systemu monitoringu skrzyżowań opartego o kamery CCTV.

 

Kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 517.200 zł brutto. Oferty można składać do 20. września. 

12 Komentarzy

Lospojoshermanos

03/09/2021

Jeden znak zakazu skretu w lewo od lidla w utratę?zawrociliby sobie na rondzie solidarności i już.

gość

06/09/2021

Dodane przez Blaaaa w odpowiedzi na

Nakaz skrętu w prawo (od LIDLa) z ul. JP II w ul. Podhorskiego. Zawracamy na rondzie Solidarności. ( szybciej i BEZPIECZNIEJ) Przejście dla pieszych (przy  ul. Narutowicza - do likwidacji).  Przy PLAZIE jest sygnalizacja (100m) - bezpieczniej (szybciej?) Ot i cała filozofia... A w zimę będzie ciekawie, kiedy auta będą czekały na czerwonym pod górkę ... ;-)

parafianin

05/09/2021

Tylko żeby tej przebudowy nie robił ZDIZ.  To co pokazują na Kowalskiego to obraz rodem z Barei. Czwarty miesiąc się męczą i końca nie widać. Ponoć są już na półmetku. Każdy prywaciarz zrobił by to w miesiąc. I do tego za dużo, duzo mniejsze pieniądze. 

pisiorek

07/09/2021

I znów skrzyżowanie obok MC Donalds bedzie zapchane.Dojedziesz na górke bedzie czerwone i nie zdaza zjechac ze skrzyzowania . Porazka

Światła, światła i znów światła. żeby przejechać kilka kilometrów , to ciągle światła. Blask bije po oczach i kieszeniach...

Michał

10/09/2021

W zimę będzie dużo kolizji a ciekawe jak autobusy i tiry podjada pod górkę w zimę ktoś w tym ma interes jak wydać pieniądze publiczne zakaz skrętu by wyszedł o wiele taniej i przemalowanie znaków na pasach ruchu i zrobienie wysepki pasa zielonego.

 

Dodaj komentarz