Podejrzany o zabójstwo 53-latki został zatrzymany

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 53-letniej kobiety w Suwałkach

 

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo 53-letniej kobiety w Suwałkach został w sobotę (21.10) zatrzymany przez policjantów w Gawrych Rudzie.

 

Do zdarzenia doszło 17 października 2023 roku w Suwałkach przy ulicy Bydgoskiej. W jednym z mieszkań znalezione zostało ciało kobiety z ranami postrzałowymi. Podejrzany o dokonanie zbrodni został mąż kobiety, Tadeusz Z. który od momentu odnalezienia ciała był poszukiwany przez Prokuraturę i Policję w związku z zabójstwem. W sobotę 21. października po godzinie 15.00 rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że mężczyzna został zatrzymany przez policjantów.

- Zatrzymanie 53-letniego mężczyzny możliwe było po przekazaniu dzisiaj informacji policjantom o tym, że w Gawrych Rudzie przebywa mężczyzna, który odpowiada rysopisem poszukiwanemu 53-latkowi. Tam na miejsce natychmiast pojechali policjanci z suwalskiej komendy, którzy zatrzymali mężczyznę, gdy jechał na rowerze. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był spokojny, nic nie mówił policjantom, nie miał przy sobie broni. W tej chwili trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie gdzie ten mężczyzna przez te wszystkie dni przebywał, ale również czy ktoś mu pomagał w ukryciu, jak również to, gdzie w tej chwili znajduje się narzędzie zbrodni. Informacje były przekazywane policjantom od momentu publikacji wizerunku mężczyzny a w poszukiwania zaangażowali byli nie tylko policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, ale także funkcjonariusze z innych jednostek policji naszego garnizonu. Bezpośrednio po tej zbrodni policjanci wspierani byli przez psy tropiące, ale również w poszukiwaniach brał udział śmigłowiec z Komendy Głównej Policji. Informacje jakie do nas spływały sprawdzane były nie tylko na terenie województwa podlaskiego, ale również na terenie województw ościennych. Dopiero dzisiejsza informacja przekazana przed godziną 15:00 pozwoliła na zatrzymanie podejrzanego 53-letniego mężczyzny - przekazał Tomasz Krupa.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz