Petycja do władz Miasta Suwałk - Stop Segregacji Sanitarnej

petycja do władz miasta pod nazwą "Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach"

Po interpelacji Zdzisława Przełomca, przewodniczącego Rady Miasta w sprawie profitów dla zaszczepionych suwalczan, w internecie pojawiła się petycja do władz miasta pod nazwą "Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach".

 

Autorzy petycji podpisani jako "Świadoma Społeczność Miasta Suwałki" wnoszą o podjęcie petycji „Stop Segregacji Sanitarnej w Suwałkach” oraz wprowadzenie w życie i obwieszczenie poprzez uchwałę, o wolności wyboru i pełnej swobody dotyczącej kwestii przyjmowania preparatu nazywanego szczepionką przeciwko SARS CoV2.

 

- Za niedopuszczalne uważamy jakiekolwiek działania władz, międzynarodowych, krajowych czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców miasta Suwałki i inne osoby niemieszkające w Suwałkach a przebywające czasowo lub okazjonalnie (pracujących, turystów itp.) na terytorium Miasta Suwałk z powodów rasowych, religijnych, medycznych czy sanitarnych. Działania takie rozumiemy jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji poprzez urzędników, funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek formy segregacji-sanitarnej mieszkańców Suwałk - czytamy w uzasadnieniu.  

 

Jak informują pomysłodawcy petycji, pismo zostało złożone w związku z: niedorzecznymi, oficjalnymi zapowiedziami przez Rząd RP, mianowicie działaniami związanymi z masowymi szczepieniami przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, które zostały zaplanowane i wprowadzone w życie od stycznia 2021 r., a których to eksperymentalnymi biorcami są i moją być także mieszkańcy Miasta Suwałki. Drugim powodem była "kuriozalna interpelacja skierowana do Prezydenta Miasta Suwałki Czesława Renkiewicza, z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Suwałkach Zdzisława Przełomca, który to pod płaszczykiem działań promujących akcję szczepień dla mieszkańców Suwałk, poprzez ustalanie specjalnych przywilejów i preferencji dla osób zaszczepionych preparatem zwanym szczepionką przeciwko Covid-19, próbuje przemycić do ewentualnych aktów prawnych działania mające ewidentne znamiona SEGREGACJI SANITARNEJ".  

 

- Sprzeciwiamy się wprowadzaniu jakichkolwiek preferencji, ulg i zachęt dla osób poddających się tzw. szczepieniu przeciw SARS CoV2, które jednocześnie byłyby swego rodzaju karaniem i dyskryminowaniem osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się procedurze procesów badawczych nazwanych potocznie szczepieniami przeciw Covid-19. Na szczególne potępienia zasługują także zapędy pana Zdzisława Przełomca, inicjatora tajże urągającej przyzwoitości interpelacji, nawołujące do identyfikacji osób zaszczepionych kontra niezaszczepionych, poprzez kontrolę zaświadczeń o szczepieniach i tzw. elektronicznych certyfikatów w ramach dostępu np. do imprez masowych (cytuje: spektakle, wystawy i koncerty, w tym np. Suwałki Blues Festiwal, a także na mecze i zawody sportowe), przyjmowania dzieci do żłobków i przedszkoli. Takie inicjatywy to nic innego jak karygodna dyskryminacja i dzielenie społeczeństwa na „lepszych i gorszych”, co z prawnego punktu widzenia nosi znamiona przestępcze i powinno być ścigane karnie. W związku z powyższym wzywamy Suwalski Samorząd i Prezydenta Miasta Suwałk do oficjalnego potępienia i odmowy rozpatrzenia powyższej interpelacji pana Zdzisława Przełomca i publiczną publikację tego faktu - przekonują inicjatorzy petycji.

 

Pełna treść petycji.   

13 Komentarzy

Tojfelus

12/05/2021

...i przeczytałem wszystko. Po pierwsze nikt nie zmusza nikogo do szczepień. Po drugie ciężko nie zauważyć, że autorzy motywowani są poglądami ludzi związanych z kultem religijnym. Każdy może się wsłuchiwać w kogo chcę, ale nie jesteśmy kalifatem i zdanie duchownych nie ma tu żadnej mocy. 

medicus

12/05/2021

Sankcje, restrykcje i zakazy dla nieszczepionych. To jest wasz wybór. Żyjecie w społeczności i musicie się dostosować do wymogów.  Osoby niezaszczepione należy traktować jak chwasty. A co się z chwastami robi? Wiadomo!

Czytając przedmowców zrozumiałem w jaki sposób Hitler doszedł do władzy i jak zdemolował Europę wyciągając w wojnę cały świat. Dziel i rządź. Rzymska zasada w praktyce. Metody Hitlera w nowej narracji. Rewolucja bolszewicka. Albo jesteś za kowidem albo śmierć. Można nie być katolikiem. Ba, można być ateistą czy nawet antyteistą, ale ile trzeba mieć w głowie, żeby porównywać nas do kalifatu? Skoro większość społeczeństwa deklaruje jakieś wyznanie, dlaczego nie można odwoływać się do jego dokumentów i nauki? Czy odrzucasz "Nie cudzołoż" i "Nie kradnij" bo ksiądz tak "uczy"?  

Gratulację autorom petycji i ją podpisuję. Są jeszcze ludzie, którzy nie robią bezmyślnie tego, co im nierząd mówi. Chcesz to się szczep. Ale nie muszę myśleć jak Ty. Tolelancja zakłada różnice poglądów. To faszyzm i komunizm zakłada, że wszyscy mają myśleć i robić to samo, czyli ci władza powie. 

Jeszcze nie jest za późno, żeby uratować przyszłe pokolenia przed czymś dużo gorszym niż wirus. 

Ania

13/05/2021

Dodane przez Robi w odpowiedzi na

Wolność faszystom, a rozsądnie myślących do utylizacji.

Marek z Suwałk

13/05/2021

Mam przeciwwskazanie do przyjmowania tej szczepionki, dlaczego mam być z tego powodu dyskryminowany? Moja żona chce poczekać aż skończy zakończą się badania bezpieczeństwa nad szczepionką i wtedy ją przyjmie, też będzie z tego powodu dyskryminowana tak jak nasze dzieci, które nie zostaną przyjęte do przedszkola? A co z informacjami szczególnie wrażliwymi i podlegające ochronie takie jak informacje medyczne stan zdrowia są to dane prywatne.

Nie raz zdążyło się jechać komunikacją publiczną z osobą, która po prostu śmierdziała. 

Jeśli naprawdę uważasz, że szczepienie chroni przed chorobą i się zaszczepiłeś, to czego się boisz? A jeśli nie chroni to po co szczepienie? Miliardy wydane na coś co nie pomoże. 

Nie, nie wrócimy do stylu życia sprzed "pandemii". O zbyt dużą kasę chodzi. Raz oddanej wolności nie odzyskamy.

Uwaga. Może dla wielu będzie to sensacja. Więc proponuję usiąść. Każdy z nas umrze. Proponuję poznać statystyki. Czy trzy i prawie pół miliona osób zmarłych na "wirusa" to dużo? A 0,04% brzmi inaczej. Co 3 sekundy umiera ktoś z głodu na świecie. 

Stop manipulacji i bolszewickiej propagandzie.

mietek

13/05/2021

Przyjąłeś "zastrzyk" jeden  z drugim?  Więc ciesz się, jesteś uratowany. Co cię obchodzą Płaskoziemcy, Antyszczepionkowcy, Foliarze? Aaa... nie, boli cię że nie dołączyli do stada?

A może poczuwasz się oszukany, bo już czeka trzecia dawka i czwarta' więc i inni też muszą się wciągnąć? 

Trzecia "fala" się zakończyła, a już jeb...ne media pytają kiedy będzie czwarta i piąta. I jakie wrócą obostrzenia?

Suwalczanka

13/05/2021

No tak, bo oni z góry już wiedzą że przyjdzie kolejna,, fala" 😂😂 Boże widzisz, a nie grzmisz! 

Ja również podpisuję się pod petycją!!! 

 

Dodaj komentarz