Defibrylator od Compensy trafił do Suwałk

Defibrylator od Compensy trafił do Suwałk

W sobotę 24 lipca, w Parku im. Marii Konopnickiej, odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

 

Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach kampanii Compensa organizowała dotychczas wiele eventów na tzw. MOP-ach przy autostradach A1, A2 i A4. W 2019 Compensa zawitała również do miast. Organizatorzy wierzą, że uczestnikami ruchu na autostradach są nie tylko osoby mieszkające w ich pobliżu. Osoby z mniejszych miast też poruszają się po autostradach – nawet jeśli sporadycznie – powinni wiedzieć, jak to robić. Tym bardziej, że nie są do tego nieprzyzwyczajeni.

- Od czterech lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię Bezpieczna Autostrada. Ta kampania ma na celu edukować, ale nie tylko mówić, lecz przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo to wiedza na całe życie. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie - mówi Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Edukacja i budowanie świadomości ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach nas wszystkich. Edukacja zdrowotna i promowanie badań profilaktycznych też się do tego przyczyniają, bo zdrowy kierowca to bezpieczny kierowca.

Defibrylator AED

 

W ramach akcji Compensa przekazała miastu Suwałki automatyczny zewnętrzny defibrylator AED. Urządzenie odebrał zastępca prezydenta miasta Roman Rynkowski. Zastępca prezydenta podkreślił wagę nauki zachowania ratującego życie w sytuacji zagrożenia i sam wziął udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. Defibrylator AED został zamontowany w ogólnodostępnym miejscu - na ścianie budynku Centrum Informacji Turystycznej.

 

Zapewniając dostęp do urządzeń AED, zwiększamy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Edukujemy nie tylko, jak prawidłowo obsługiwać defibrylator, ale także jak przełamać własny strach, by ruszyć z pomocą. Podkreślamy też bezpieczeństwo ratującego, tak ważne szczególnie teraz w czasie pandemii. – komentuje Ewelina Ryczywolska z Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji Compensy.

Jeden dzień – wiedza na całe życie

 

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy można było skorzystać z wielu zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci jak i dorosłych (refleksomierz, narkogogle i alkogogle). Wykwalifikowani ratownicy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. W strefie bezpiecznego kierowcy można było sprawdzić ciśnienie, zawartość tlenu we krwi czy poziom cukru, a także poddać się badaniu widzenia zmierzchowego i wrażliwości na olśnienie. Wykonano blisko 800 badań! Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy relaksu i masaży. Nie zabrakło upominków i nagród dla odwiedzających. Dystrybuowane były materiały edukacyjne.

Nasz piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział całe rodziny – od dzieci do seniorów. Dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo są bardzo ważne, o czym przekonał się każdy odwiedzający. Wystarczył jeden dzień, a bezcenna wiedza pozostanie na całe życie. – podsumowuje Anna Sapieszko-Wojtanis, przedstawiciel Oddziału Compensy w Suwałkach.

Strona dedykowana kampanii: https://bezpiecznaautostrada.pl/

Dodaj komentarz