Przez Polskę w bagażniku

Przez Polskę w bagażniku

 

W czwartek (21.03) funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali obywatela Afganistanu, który przewoził 6 migrantów z czego czterech w bagażniku.

 

40-letniego Afgańczyka posiadającego niemiecki tytuł pobytowy zatrzymał do kontroli w Budzisku patrol Straży Granicznej. Jak się okazało, w osobowym fordzie przewoził 6 cudzoziemców,  którzy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Do kontroli okazali jedynie przepustki z ośrodka dla cudzoziemców na Łotwie. Kierowca oświadczył, że zabrał cudzoziemców z Litwy i miał ich przewieźć dalej do Europy Zachodniej.

Zatrzymani migranci - obywatele Indii, Pakistanu i Senegalu, zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji uproszczonej. Przewożący ich obywatel Afganistanu został zatrzymany. W sprawie prowadzone są dalsze czynności. Za organizowanie i pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


W 2024 roku na granicy polsko-litewskiej zatrzymano 5 osób za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy

 

mat. SG

 

Dodaj komentarz