Okradali śpiących na parkingach

Kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o okradanie kierowców śpiących w samochodach

 

Kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o okradanie kierowców śpiących w samochodach na parkingach przy drogach szybkiego ruchu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach od pewnego czasu pracowali nad sprawą napadów na samochody. Jak wynika z ustaleń policji, sprawcy obserwowali podróżnych ze wschodu śpiących w swoich autach na parkingach przy trasach szybkiego ruchu na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego. Następnie wykorzystując nieuwagę podróżnych, zazwyczaj wybijali szybę, kradnąc z pojazdów plecaki, torebki, saszetki z pieniędzmi, dokumentami i innymi wartościowymi przedmiotami.

 

Efektem prowadzonych czynności było zatrzymanie 20 listopada br. w okolicy Radomia 22-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn (27 i 37 lat). Podczas przeszukania samochodu mundurowi zabezpieczyli narzędzia, wykorzystywane najprawdopodobniej do wybijania szyb w autach. Wszyscy troje trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Suwałkach przedstawił im zarzuty kradzieży z włamaniem.

 

Na wniosek Policji i prokuratury, sąd wobec mężczyzn zastosował 3-miesięczny areszt. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dodaj komentarz