Dariusz M. pozostanie w areszcie

Przedłużenie aresztu dla suwalskiego przedsiębiorcy Dariusza M

Sąd Okręgowy w Białymstoku zdecydował o przedłużeniu do końca maja aresztu wobec suwalskiego przedsiębiorcy Dariusza M. 

 

Dariusz M. został aresztowany 2. grudnia 2020 roku w Gdańsku przez CBA. Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posłużenia się nierzetelnymi fakturami na łączną kwotę około 1,3 mld zł i uszczuplenia należności Skarbu Państwa na kwotę około 300 mln zł z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT, a także udziału w praniu pieniędzy w kwocie ponad 270 mln zł. Według ustaleń śledztwa, grupa przestępcza wprowadziła do obrotu, a następnie fikcyjnie fakturowała towary w postaci oleju napędowego, oleju smarowego, benzyny oraz oleju rzepakowego. Wystawiano także poświadczające nieprawdę faktury i dokumentację księgową. 

 

Suwalski przedsiębiorca z początkiem marca miał opuścić areszt. Prokuratura Regionalna w Białymstoku wnioskowała o przedłużenie aresztu do czego ostatecznie przychylił się Sąd Okręgowy. Dariusz M. pozostanie więc w areszcie do końca maja. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

7 Komentarzy

a w końcu okaże się, ze nie ma kasy i dowodów a Pan Darek jest na wczasach za pieniądze podatników i jak wyjdzie to też trzeba będzie zapłacić odszkodowanie za bezpodstawne aresztowanie i kto zgadnie z czyich pieniędzy-----oczywiście podatników ale w TVPIS pokażą jak to ciężko pracują i odzyskują takie ogromne pieniądze co nijak ma się do prawdy

Dobosz

01/03/2021

Na trzy lata, w tym na dwa w zawiasach, skazano byłego PREZYDENTA FRANCJI, Nicolasa Sarkozy. PREZYDENTA! Nie jakiegoś tam szeregowego Francuzika, ale polityka z podręczników do historii Francji, z pierwszego szeregu - bogatego, wpływowego, z koneksjami. Jak to w ogóle możliwe? Czy to coś mówi o polskim wymiarze sprawiedliwości? Jak on się ma do procederu NIEUSTANNEGO okradania państwa (czyli nas wszystkich, choć nie wszyscy jesteśmy tego świadomi) przez setki (może tysiące?) rozmaitej maści specjalistów mnożenia własnego kapitału do niewyobrażalnych rozmiarów, tak na zasadzie "od pucybuta do milionera".... Zapytuję zupełnie niezależnie od treści powyższego, nazwijmy go - artykułu.

Gość

01/03/2021

Do Olo ... Ja bym na Twoim miejscu o dowody się nie martwił... Prokuratura sobie z Tym dobrze radzi.  Martwiłbym się o kolejnych Twoich i Darka VATstera kolegów którzy pozakładali spółki na siebie jako słupy. Teraz będą pewnie płakać do mediów że o niczym nie wiedzieli ... W Suwałkach jest więcej osób umoczonych VAT karuzelę i mam nadzieje że Ci zarobasy szybko odpowiedzą majątkami za kradzież publicznej kasy.  

Anonymous

01/03/2021

Olo, co ty bredzisz? Masz już tak wyprany mózg, że przestępców bronisz? Co z tobą? 

Dodaj komentarz