SKB Litpol-Malow na fotelu lidera 

Trzy zwycięstwa suwalskich badmintonistów w Poznaniu

Trzy pewne zwycięstwa zanotowali badmintoniści SKB Litpol-Malow podczas rozgrywanej w Poznaniu II rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona.

 

W II rundzie rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Polski suwalczanie pokonali drużynę z Poznania 6:1 oraz dwie drużyny z Pomorza po 7:0. W pierwszym meczu, w rywalizacji z wtedy jeszcze z liderem rozgrywek Sportową Politechniką Gdańsk, tylko w grze pojedynczej mężczyzn trudny dla suwalczan pojedynek stoczył Michał Sobolewski. Michał miał problem z pokonaniem Bartosza GROCHOWSKIEGO. W pierwszym secie dopiero w końcówce seta wzniósł się na wyżyny i wgrał 15:13. Drugi set to zupełna bezradność Michała i przegrana do sześciu (6:15). W trzecim secie pokazał lepszą grę i wygrał 15:11. Podobnie było z Ulyaną Volskaya, która pierwszy set przegrała 13:15 z Emilią Korpus, ale w dwóch następnych zdeklasowała rywalkę, wygrywając 15:2 i 15:5 i cały mecz 2:1.

 

Ciekawostką z meczu ze Sportową Politechniką Gdańsk w grze podwójnej panów Michał Łogosz/Łukasz Moreń była szansa na wygranie seta do zera, jednak deblowi Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA udało się zdobyć jeden honorowy punkt i set zakończył się wynikiem 15:1. Drugi set był już bez historii, suwalczanie na dużym luzie pokonali debel z Gdańska 15:10 i cały mecz 2:0. Pozostałe gry nie dostarczały tyle emocji. Anastasiya KHOMICH pokonała Marcelinę FRANCZUK 15:9 i 15:7. Mateusz ŚWIERCZYŃSKI pokonał w dwóch setach 15:8 i 15:9 Adama Bibika. W grze podwójne pań Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT zwyciężyły w pojedynku z parą Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK, pokonując rywalki 15:7 i 15:8. W grze mieszanej Michał ŁOGOSZ z Kamila AUGUSTYN, pokonali 15:11 i 15:9, Jakuba GAŁĄZKĘ/ Aleksandrę PAPRZYCKĄ. Końcowy wynik meczu to 7:0 dla SKB Litpol-Malow.

 

W drugim meczu SKB Litpol-Malow rywalizował z Badminton School Gdynia — zwyciężając 7:0. W grze mieszanej Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN potrzebowali tylko dziewięciu minut, by Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ zeszli z kortu pokonani 15:6, 15:4. Jedenastu minut potrzebowały Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT, pokonując rywalki z Gdyni 15:4 i 15:10 Paulę ROMAN/Karolinę SIECIECHOWICZ. Ulyana Volskaya w dwanaście minut rozprawiła się z Paulę Roma 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH potrzebowała trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ. Przysłowiowy lwi pazur pokazali podopiecznym Jerzego Dołhana debliści z Gdyni — Mateusz DYNAK/Łukasz KOMAR, potrafili w tym meczu urwać punkty najbardziej doświadczonej w drużynie parze Michał Łogosz/Łukasz Moreń, badmintoniści z Gdyni wygrali drugiego seta 14:15, ale pierwszy i trzeci padł łupem suwalczan, co dało im zwycięstwo 2:1 w setach (15:3, 14:15 i 15:11). 

 

Trzecie zwycięstwo 6:1 przypadło suwalczanom z najgroźniejszym w tym dniu rywalem, z gospodarzami CT Arena Hawel Academy. Jedyny punkt w rywalizacji z SKB Litpol-Malow zapewniła poznańskiej drużynie dwudziestojednoletnia Ukrainka — Maryna ILYNSKA, brązowa medalistka 4. Uniwersjady Europejskiej 2018. Nasza o cztery lata młodsza badmintonistka stoczyła, z renomowaną zawodniczką piękny pojedynek, ulegając dopiero po zaciętym i wyrównanym starciu w pierwszym secie 11:15, w drugim 6:15. Ładną grę, na wysokim poziomie pokazali kibicom badmintona w grze pojedynczej Mateusz Świerczyński (SKB Litpol-Malow) i zawodnik gospodarzy (CT Arena Hawel Academy) Maciej Kowalik. W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt, ale decydujące lotki zdobył Mateusz i wygrał seta 15:11. W drugim secie Mateusz pokonał Macieja Kowalika 15:9. W grach pojedynczych: Michał Sobolewski, po ładnej grze pokonał w setach (15:11 i 15:10) Łukasza CIMOSZA, Anastasiya KHOMICH pokonała 2:0 (15:9 i 15:9) Rużanę CYBULKA. Tym razem z dobrej strony pokazały się na korcie męskie pary deblowe Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ i gospodarze Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK. Suwalczanie wygrali 2:0 (15:11, 15:7), ale w tym starciu walka trwała o każdą lotkę. Podobnie jak w deblu męskim tak i w deblu kobiet piękna walka w trzech setach — punkt za punkt, Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH pokonały 2:1 (11:15, 15:6, 15:10) parę Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA, dobry mecz, zasłużone, chociaż z trudem wywalczone zwycięstwo.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz