Przed nami Miejskie Święto Biegania

RESO Suwałki Półmaraton. Impreza, na którą czekali biegacze!

W najbliższy piątek (01.07) rozpocznie się tegoroczne Miejskie Święto Biegania. Główną atrakcją będzie jednak sobotni RESO Suwałki Półmaraton, czyli wyjątkowy bieg rozgrywany w warunkach wieczornych na dystansie półmaratonu.

 

Czerwony dywan, świetlne iluminacje, błysk fleszy i brawa publiczności. Tak właśnie wygląda finisz głównego biegu RESO Suwałki Półmaraton. Uczestnicy poprzednich edycji zgodnie przyznają, że ten bieg ma „klimat nie do podrobienia”. I chociażby z tego powodu trzeba pobiec w Suwałkach. Jednak tak naprawdę powodów, dla których warto przyjechać na „polski biegun zimna” i wziąć udział w biegu jest znacznie więcej. Jednym z nich jest Suwalszczyzna, miejsce niezwykłe. Polodowcowy krajobraz z licznymi jeziorami rozdzielonymi pagórkami i lasami sprawia, iż o Suwalszczyźnie mówi się „kraina piękna jak baśń”. Dlaczego? Bo każdy widok to gotowa pocztówka.

 

Organizując nasz bieg dajemy Wam możliwość delektowania się tymi pięknymi widokami i niezwykłą magią otaczającej Suwałki przyrody. Kuszą też regionalne specjały takie jak słynne sękacze, mrowiska i kartacze. Znajdziecie je z pewnością w pobiegowym bufecie. Jednak głównym powodem dla którego warto wziąć udział w biegu, to fakt, iż odbywa się on w Pogodnych Suwałkach, w miejscu z niezwykle pozytywną energią, w której zawsze panuje pogoda ducha, a z życzliwością mieszkańców można spotkać się w każdym zakątku miasta. Doświadczył tego każdy, kto odwiedził nasze strony.


RESO Suwałki Półmaraton to mini festiwal biegów. Tworząc to wydarzenie zależało nam na tym, aby radość z udziału w Miejskim Święcie Biegania mogła czerpać jak największa liczba osób. Dlatego też pamiętamy o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, powracają po kontuzjach, jak również o tych, dla których dystans półmaratonu jest na razie nieosiągalny. Proponowany dystans 5 km to doskonała okazja do zadebiutowania w biegach ulicznych. Szczególnie, że ten organizowany w Pogodnych Suwałkach ma niepowtarzalny finisz, który na długo zapada w pamięci każdego biegacza.

 

W niedzielę 3 lipca, dzień po emocjach związanych z wieczornym bieganiem, odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „BIEG NA WYSPĘ”. Start biegu nastąpi o godz. 9:00 z terenów rekreacyjnych nad zalewem Arkadia. Wszyscy biegacze w tempie konwersacyjnym pokonają około 3,5 km na uroczą wyspę. Tam na każdego uczestnika będzie czekała pyszna jajecznica. Tego dnia nie będzie liczyć się czas i lokata na mecie, ale integracja oraz klimat miejsca, w którym spotkamy się przy wspólnym śniadaniu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a impreza otwarta dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i zaawansowanie biegowe.

 

Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali widowiskowo-sportowej „Suwałki Arena”. W piątek zaczynamy od godziny 12:00, a pracę kończymy na godzinę przed rozpoczęciem wystrzału startera Biegu na Piątkę. W sobotę jesteśmy do Waszej dyspozycji od godziny 13:00. Drodzy rodzice! Jeśli Wasze pociechy startują w Biegach Pełnych Energii, nie zostawiajcie odbioru pakietu na ostatnią chwilę. Czekamy na Was przez cały piątek, natomiast w sobotę tylko do godziny 16:00. Aby odebrać pakiet startowy w Biurze Zawodów:

 

  • zabierz ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem
  • podejdź do stanowiska oznaczonego Twoim numerem startowym
  • podaj swój numer startowy lub kod QR, okaż dokument potwierdzający tożsamość, sprawdź dane na karcie startowej i ją podpisz
  • jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy, przekaż mu podpisane oświadczenie dostępne na naszej stronie internetowej i kserokopie dowodu osobistego właściciela pakietu

Dodaj komentarz