Kolarze MTB rywalizowali w Supraślu

Memoriał im. Wiesława Grabka i Maratony Kresowe w Supraślu

W dwóch kolarskich imprezach wzięli udział w miniony weekend kolarze MTB Suwałki. Ponownie udało się zająć miejsca na podium.

Memoriał im. Wiesława Grabka w MTB XC w sobotę (27.08) i Maratony Kresowe w niedzielę (28.08). Suwalscy kolarze mają za sobą pracowity weekend. Podczas pierwszych zawodów w formule olimpijskiej XC, upamiętniającej zmarłego rok temu trenera i działacza klubu UKS Wygoda Białystok, na podium stanęło dwoje reprezentantów Suwałk. To Zofia Rowińska i Mikołaj Szeliga, którzy zajęli pierwsze miejsca w kategoriach Juniorka i Junior. Poza tym, w kategorii Młodzik siódme miejsce zajął Filip Chmielewski, a dwunaste Brajan Bogdan. Cezary Bąkała był ósmy w kategorii Żak, a Dariusz Tasior piąty w kategorii Amator +18.

Następnego dnia ponad 300 osób stanęło do rywalizacji w dziesiątej odsłonie Maratonów Kresowych 2022. I tu również nie obyło się bez sukcesów MTB Suwałki. Mikołaj Szeliga wygrał zarówno w klasyfikacji Open, jak i Junior, pojawiając się na linii mety trzy minuty przed kolejnym zawodnikiem. Dwa medale, choć w tym przypadku srebrne, trafiły także do Zofii Rowińskiej, która była druga w kategoriach Juniorka i Open. Wracając do medali złotych, trafiły one również do Eweliny Gościńskiej za zwycięstwo w kategorii Kobiety 30-39 lat oraz Małgorzaty Walendzewicz za pierwsze miejsce w kategorii Kobiety Hobby na dystansie FIT.

Spisali się także najmłodsi kolaże MTB, którzy indywidualnie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce, a drużynowo wywalczyli pierwsze miejsce na dystansie FIT. Piąty na mecie był Filip Chmielewski, ósmy Krystian Prawdzik, a dziewiąty Brajan Bogdan.