9 medali SKB na Warszawskim Otwartym Festiwalu Badmintona

zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli 9 medali

 

Już po raz 20 odbył się Warszawski Otwarty Festiwal Badmintona. W tym roku zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli 9 medali.  

 

W turnieju rywalizowali zawodnicy w kategoriach do lat 13, 15, 17 oraz 19. Jako pierwsi turniej zakończyli młodzicy młodsi SKB Litpol-Malow, którzy zdobyli dwa brązowe medale. Pierwszy medal zdobyła Róża Szyperek w grze pojedynczej dziewcząt. Następny medal w tej kategorii dorzuciła Róża wraz z Agatą Szeligą w grze podwójnej dziewcząt. Na następne medale nie trzeba było długo czekać, bowiem w kategorii U15 Aleksandra Wasilewska odniosła zwycięstwo w grze pojedynczej dziewcząt.

 

Kolejne medale zapewnili juniorzy w kategorii do lat 19. W grze pojedynczej kobiet zwyciężyła nasza zawodniczka Hanna Niczyporuk, a brązowy medal dorzuciła Viktoriya Pletsiukhova. Srebrny medal w grze podwójnej juniorów zdobył Jan Szeszko, grający w parze z Igorem Skolimowskim. Następne medale dorzuciły nasze juniorki w grze podwójnej. Viktoriya Pletsiukhova grając w parze z Antoniną Cybulką zdobyły złoty medal, a na najniższym stopniu podium uplasowały się Hanna Niczyporuk grająca w parze z Aleksandrą Wilczewską.

 

Ostatnią kategorią turniejową była kategoria Elity, w której suwalski zawodnik Adam Szolc zdobył złoty medal w grze podwójnej mężczyzn, grając w parze z Tymoteuszem Malikiem.

 

1 Komentarzy

Czy dobrze czytam ? Tam w tle to ***** mazowsze? Jeśli tak to ja dziękuję badmintonistom ,łącznie z Dyzmą suwalskim ! ***** dyzmę z Suwałek  ! ***** kometkę ! Sami chcieliscie POdzielić nawet kibiców badmintona ! Już nigdy nie POwiem dobrego słowa o kometce ! ***** kometkę ! To nie badminton ! To kometka Dyzmy z suwałek !

Dodaj komentarz