Powraca Festiwal Teatralny WIGRASZEK

poza czasem

Od 13 do 15 czerwca Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK.

 

Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2022 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Hasłem tegorocznej edycji jest „Puls miasta”. Zobaczymy dziewiętnaście zespołów z Polski, Litwy, Łotwy i Słowacji. Polskę reprezentują grupy z Suwałk, Białegostoku, Łap i Ostrołęki, a także Częstochowy, Nadarzyna, Andrychowa, Krotoszyna i Kraśnika. Festiwalowi towarzyszy wystawa plakatu „Wigraszek 2001-2022”.

 

Festiwal zainauguruje w poniedziałek, 13 czerwca ok. godz. 17.00 spektakl muzyczny „Mamma Mia” AJC Drama-Studio Skrajokliai z Litwy. Przedstawienie nawiązuje do najpopularniejszego musicalu na świecie, wzruszającej i zabawnej historii o miłości, ze śpiewem, tańcem oraz nieśmiertelnymi przebojami zespołu ABBA w tle. Roztańczony spektakl, biorący również udział w konkursie, zobaczymy w wykonaniu siedemnastu aktorów teatru wyróżnionego m.in. prestiżową nagrodą Golden Bird. Przed spektaklem, około godz. 16.30, na Placu Teatralnym przed Suwalskim Ośrodkiem Kultury odbędą się prezentacje zespołów konkursowych. 

 

Niezwykłych emocji można spodziewać się również w drugim dniu festiwalu podczas plenerowego spektaklu, który dla wielu widzów jest kulminacyjnym punktem wydarzenia. We wtorek, 14 czerwca o godz. 21.00 przed SOK-iem przy ul. Papieża Jana Pawła II zobaczymy widowiskowy spektakl „Poza czasem” Teatru Akt z Warszawy. To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi nas w nieznane, w głąb własnej wyobraźni; podróży poza czasem, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjny spektakl. 

 

Finałowym akcentem w środę, 15 czerwca o godz. 17.00 będzie ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacja spektaklu laureata Grand Prix Festiwalu towarzysząca rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród. Fundatorem głównej nagrody jest Honorowy Patron Festiwalu, Prezydent Miasta Suwałk.

 

Patronem medialnym festiwalu jest suwalki.info

Wszystkie wydarzenia WIGRASZKA są dostępne nieodpłatnie. 
Rezerwacje miejsc dla grup zorganizowanych pod nr tel. 87 563 85 08.

 

Szczegółowy opis imprezy: pdf

 

 

Dodaj komentarz