Piosenka jest dobra na wszystko. Leszek A. Moczulski na bis

drugie spotkanie z twórczością Leszka Aleksandra Moczulskiego wybitnego poety pochodzącego z Suwałk.

 

Drugie spotkanie z twórczością Leszka Aleksandra Moczulskiego, wybitnego poety pochodzącego z Suwałk, odbędzie się w poniedziałek 15. kwietnia w Kawiarence Artystycznej przy ul. T. Noniewicza 71 w Suwałkach. Wstęp wolny.

 

Każdy zdrowy człowiek może przeżyć bez jedzenia dwa dni, ale nie bez poezji. Słynnym cytatem Charles’a Baudelaire’a Suwalski Ośrodek Kultury pragnie nawiązać do kwietniowego Kabaretu Literackiego „Piosenka jest dobra na wszystko” i zaprosić wszystkich miłośników pięknego słowa na drugie spotkanie z twórczością Leszka Aleksandra Moczulskiego, wybitnego poety pochodzącego z Suwałk. Pozostawił on po sobie przebogatą spuściznę, którą z radością i dumą propagujemy. Zaproszenie na spotkanie z piosenką i wierszem znakomitego suwalczanina przyjęli Mateusz Moczulski, syn poety oraz Zbigniew Fałtynowicz, przyjaciel i znawca twórczości Leszka Aleksandra.     

 

  • 15.04.2024, godz. 18.00
  • Kawiarenka Artystyczna, ul. T. Noniewicza 71
  • wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbioru w Informacji SOK, ul. T. Noniewicza 71 od wtorku, 9 kwietnia.

 

Leszek Aleksander Moczulski, wybitny poeta urodził się w Suwałkach 18 lutego 1938 i w swojej twórczości wielokrotnie odwoływał się do swoich rodzinnych korzeni. W wierszach opiewał urokliwość swojego miasta i piękno Suwalszczyzny. Choć swoje dorosłe życie związał z Krakowem, gdzie z Suwałk wyruszył na studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, to wielokrotnie wracał w rodzinne i tak bliskie sercu strony. Są w Suwałkach i na Suwalszczyźnie miejsca, które szczególnie ukochał, oraz ludzie, którzy go dobrze pamiętają i tak samo dobrze wspominają.

Dodaj komentarz