Harmonogram obchodów roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego w Suwałkach

Rok 2024 został ustanowiony w Suwałkach Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego

 

Miasto Suwałki, Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz Fundacja im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego przygotowały szereg atrakcji kulturalnych, mających na celu upowszechnienie postaci i dorobku malarza urodzonego w 1849 roku w Suwałkach.

 

Rok 2024 został ustanowiony przez Radę Miejską w Suwałkach Rokiem Alfreda Wierusza-Kowalskiego. W ten sposób postanowiono oddać hołd wybitnemu artyście szkoły monachijskiej w 175 rocznicę urodzin. Miasto Suwałki, Muzeum Okręgowe w Suwałkach oraz Fundacja im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego przygotowały szereg atrakcji kulturalnych mających na celu upowszechnienie postaci i dorobku malarza urodzonego w 1849 roku w Suwałkach. Organizatorzy zapraszają do  zapoznania się z harmonogramem obchodów i aktywnego uczestnictwa w przygotowanych wydarzeniach.

 

Inauguracja roku Alfreda Wierusza-Kowalskiego podczas której zaprezentowana zostanie wystawa "Alfred Wierusz-Kowalski w świetle archiwaliów" odbędzie się w czwartek 15. lutego o godzinie 18.00 w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Wstęp wolny. 

 

-

Dodaj komentarz