Niedobór żelaza – jakie są objawy?

Niedobór żelaza – jakie są objawy?

 

Obfite miesiączki, zakażenie bakterią Helicobacter Pylori, ciągłe napięcie i stres to tylko niektóre możliwe przyczyny niedoboru żelaza. Warto pamiętać, że taki stan wpływa źle nie tylko na samopoczucie i wygląd, ale także na zdrowie. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i co zrobić w przypadku ich występowania.

 

Objawy niedoboru żelaza

Niestety objawy niedoboru żelaza są bardzo często bagatelizowane. Złe samopoczucie tłumaczy się stresem w pracy lub brakiem czasu na odpoczynek. Pamiętaj, że jeśli Twój organizm przez dłuższy czas wysyła niepokojące objawy, nie można ich bagatelizować. O niedoborze żelaza mogą świadczyć:

 

  • ciągłe zmęczenie i apatia,
  • zajady w kącikach ust,
  • pogorszona koncentracja,
  • zwiększona podatność na infekcje,
  • problemy ze snem,
  • bladość skóry,
  • krwawienia z nosa,
  • zawroty głowy,
  • bóle stawów i głowy,
  • zaburzenia świadomości.

 

Warto wiedzieć, że długotrwały niedobór żelaza prowadzi do anemii. Jeśli więc borykasz się z podobnymi objawami, warto wykonać domowy test na anemię. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

 

Test na ferrytynę – jak go wykonać?

Warto wiedzieć, że dobry domowy test na anemię nie jest trudny do wykonania. Można zamówić go przez internet, pamiętaj jednak, aby wcześniej dokładnie sprawdzić wybrane źródło. W opakowaniu zamówionego produktu znajdziesz saszetkę z testem kasetkowym i pipetą, gazik do dezynfekcji, nakłuwacz do pobrania próbki, pojemnik z zakraplaczem. W środku znajduje się także instrukcja obsługi, którą należy dokładnie przeczytać i jej przestrzegać.

 

Aby wykonać test, należy pobrać próbkę krwi, umieścić odpowiednią jej ilość w miejscu wskazanym w instrukcji obsługi i poczekać na wynik, a następnie go odczytać.

 

Domowy test na anemię to szybki, prosty i skuteczny sposób na to, aby sprawdzić, czy organizmowi brakuje żelaza. Pamiętaj, że jest to składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli zauważasz niepokojące objawy, wykonaj domowy test na ferrytynę jak najszybciej, aby w razie konieczności móc rozpocząć skuteczne leczenie niedoborów.

 

Domowy test na anemię – gdzie go kupić?

Test na ferrytynę, który można wykonać samodzielnie w domu, kupisz przez internet. Bardzo ważne jest jednak to, aby zdecydować się na dobrze sprawdzoną ofertę. Wiarygodne testy do wykonania w zaciszu czterech ścian znajdziesz w sklepie internetowym samsiezbadaj.pl. Dostępne są tutaj także inne przydatne produkty takie jak badanie na witaminę D, test na nietolerancję glutenu, mobilne urządzenie do EKG, ciśnieniomierz automatyczny naramienny, inteligentny glukometr i wiele innych.

 

Niezależnie od tego, czy kupujesz test na ferrytynę, czy inny produkt, który pozwoli sprawdzić stan zdrowia, pamiętaj, aby stosować się do wskazówek i porad zawartych w instrukcji. Dzięki temu dowiesz się, jak użyć wybranego produktu poprawnie, co pozwoli uzyskać najlepszy efekt.

 

Pamiętaj, aby nie próbować leczyć się na własną rękę. Jeśli domowy test na anemię wykaże niedobór żelaza, udaj się do lekarza rodzinnego. Specjalista przeprowadzi wywiad, zleci potrzebne badania i na tej podstawie zaplanuje odpowiednie leczenie.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz