Kredyt hipoteczny - sposób na sfinansowanie zakupu nieruchomości

Kredyt hipoteczny - sposób na sfinansowanie zakupu nieruchomości

Kredyt hipoteczny to często wybierany sposób finansowania zakupu nieruchomości. Warto wiedzieć, że mimo że niektóre z wymogów czy zasad przyznawania pożyczek zmieniają się, część czynników, które warto wziąć pod uwagę przy zaciąganiu hipoteki, nie zmienia się. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, decydując się na kredyt hipoteczny.

 

  1. Kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę przed wyborem?
  2. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - jak wpływa na koszt kredytów?
  3. Moment zawarcia umowy kredytu - czy ma znaczenie?
  4. Kredyt gotówkowy - co warto wiedzieć?

 

Kredyt hipoteczny - na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Kupno domu czy mieszkania wiąże się z inwestycją dużej ilości pieniędzy. Z tego powodu do najczęstszych sposobów finansowania zakupu nieruchomości należy kredyt mieszkaniowy.

 

Szukając odpowiedniej oferty, sprawdź kredyt hipoteczny w rankingu pożyczek. To dobry sposób na porównanie ofert różnych banków i dopasowanie pożyczki do swoich celów i możliwości finansowych. Ranking kredytów hipotecznych zestawia najważniejsze, z punktu widzenia kredytobiorcy, informacje. Szczególną uwagę należy zwrócić na oprocentowanie, RRSO, wysokość raty, a także okres na jaki bank proponuje udzielenie kredytu.

 

Najtańszy kredyt hipoteczny to najczęściej pożyczka z niskim RRSO, ale nie tylko to warto brać pod uwagę, podczas wybierania oferty pożyczkowej dla siebie.

 

Na całkowity koszt kredytu wpływa także oprocentowanie kredytu, które zależne jest w dużej mierze od polityki pieniężnej państwa. Obecnie stopy procentowe utrzymywane są na niskim poziomie, co sprawia, że zmniejszają się kwoty całego kredytu. Przy zaciąganiu kredytu hipotecznego, którego okres spłaty wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt lat, należy wziąć pod uwagę, że stopy procentowe mogą zostać podniesione do wyższego poziomu. To z kolei wpłynie na wysokość całego kredytu do spłaty, powiększając miesięczną ratę.

 

Wybór odpowiedniej oferty kredytowej to dopiero początek procesu otrzymania pożyczki. Udzielenie kredytu hipotecznego poprzedza również szereg formalności, w czasie których bank sprawdza m.in. zdolność kredytową klienta oraz jego historię pożyczkową. Brane są pod uwagę nie tylko dochody i wydatki, ale także liczba osób w gospodarstwie domowym, terminowość w spłacie innych zobowiązań finansowych oraz opłacie rachunków, rodzaj umowy o pracę oraz staż pracy. W trakcie sprawdzania zdolności kredytowej konieczne jest przedstawienie niezbędnych zaświadczeń.

 

Przy zaciągnięciu hipoteki na mieszkanie wymagane przez bank jest także ubezpieczenie nieruchomości, pod zastaw której udzielana jest pożyczka.

 

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - jak wpływa na koszt kredytów?

Na wartość kwoty kredytu do spłaty wpływa przede wszystkim roczna stopa oprocentowania rrso i to właśnie ten wskaźnik warto wziąć szczególnie pod uwagę podczas wyboru oferty dla siebie.

 

Moment zawarcia umowy kredytu - czy ma znaczenie?

Moment zawarcia umowy kredytowej wiąże się z uruchomieniem środków kredytowych oraz uruchomienie jego harmonogramu spłaty. Do uzyskania pieniędzy konieczne jest jednak spełnienie stawianych przez bank warunków, np. przedstawienie umowy notarialnej zakupionej nieruchomości.

 

Kredyt gotówkowy - co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy na duże i małe wydatki to dobra opcja, jeżeli planujemy wyremontować mieszkania, kupić sprzęty do mieszkania czy wybrać się na wakacje. Jego uzyskanie jest dużo prostsze, niż w przypadku hipoteki. Mniejsza jest liczba formalności, które należy dopełnić, a także nie trzeba wykazywać się wysokim dochodem.

Dodaj komentarz