Konsultuj się ze specjalistami bez wychodzenia z domu

Konsultuj się ze specjalistami bez wychodzenia z domu

Konsultacja z lekarzem jest wskazana w wielu przypadkach. Od dolegliwości synka związanej z ząbkowaniem, po wysokie ciśnienie babci. Jednak zarejestrowanie się do przychodni lub lekarza specjalisty, w krótkim terminie, sprawia ogromne trudności. W takich sytuacjach warto rozważyć konsultacje lekarskie online.

 

Ta sama profesjonalna pomoc. Teraz bez wychodzenia z domu

Nie w każdym przypadku lekarz musi fizycznie zbadać pacjenta. Wielu lekarzy potrafi postawić diagnozę na podstawie wywiadu zebranego od pacjenta. Profesjonalny lekarz nie wyda diagnozy, jeśli cokolwiek będzie go niepokoiło.

 

W takim przypadku możliwe jest skierowanie pacjenta na Szpitalny Oddział Ratunkowy, czyli popularny SOR. Jednak w wielu przypadkach taka pomoc jest niemiarodajna i naraża pacjenta na stres związany z przebywaniem w szpitalu.

 

Konsultacje online pozwalają zredukować stres, który zawsze towarzyszy problemom ze zdrowiem, a także pozwalają na szybsze uzyskanie pomocy.

 

Konsultacja lekarska – co to jest?

Konsultacja lekarska to rozmowa lekarza z pacjentem. W jej trakcie lekarza zadaje pytania na które pacjent odpowiada. Zwykle rozmowa zaczyna się od słów lekarza: "co Pani/Panu dolega?".

 

Kompetentny lekarz powinien dowiedzieć się jak najwięcej od pacjenta, by móc postawić jak najbardziej trafną diagnozę. Należy pamiętać, że każde kłamstwo na temat stanu zdrowia, przekazane lekarzowi, może mieć negatywny wpływ na diagnozę, a w konsekwencji znacznie wydłużyć bądź nawet zniweczyć plan leczenia.

 

Jak działa konsultacja online?

Konsultacja online różni się od zwykłej konsultacji tym, że nie odbywa się w gabinecie lekarskim. Sposób umawiania wizyty jest najczęściej telefoniczny lub przez formularz na stronie. Termin konsultacji także powinien zostać podany do wyboru pacjenta. Jest to bardzo dobry sposób na ominięcie kolejek.

 

Do konsultacji online zwykle potrzebujemy kamerki internetowej i stabilnego połączenia. Podczas konsultacji lekarz online także przeprowadza z nami szczegółowy wywiad medyczny, by ustalić co dokładnie się dzieje.

 

Lekarz w trakcie konsultacji online wydaje pacjentowi konkretne zalecenia. Lek, jeśli został zapisany, trzeba wykupić w aptece we własnym zakresie. Nie trzeba obawiać się spotkania online z lekarzem, gdyż działają identycznie jak konsultacje stacjonarne. Wybierz specjalistę, który ma profesjonalne podejście i dobre oceny od innych użytkowników.

 

Dostępne specjalizacje

Konsultacje online przeprowadza bardzo duża liczba lekarzy. Prawdopodobnie nie ma specjalizacji, w której nie znajdziemy danego lekarza oferującego konsultacje online.

 

Warto zaznaczyć, że nie ma problemu zarejestrowania się na wizytę online u lekarzy psychiatrów. Psychiatra online przeprowadza konsultację online tak samo jak każdy inny lekarz. Dlatego osoby, u których została stwierdzona depresja, mogą skorzystać z konsultacji lekarskich online oraz uzyskać e-receptę.

 

Każdy lekarz, świadczący konsultacje online, jest osobą o wieloletniej praktyce oraz gruntownej wiedzy medycznej. Trafna diagnoza oraz jasne wyjaśnienia dotyczące objawów, pozwalają pacjentowi pozytywnie odbierać zakończoną wizytę.

 

Otrzymaj e-receptę oraz L4

Konsultacja lekarska, zarówno tradycyjna, jak i z lekarzem online, może zakończyć się wystawieniem recepty oraz zwolnienia.

 

W przypadku recept, od 1.01.2020 r. w Polsce istnieją jedynie elektroniczne e-recepty. E-recepta może zostać wystawiona przez każdego lekarza, bez względu na specjalizację czy tryb przyjęcia pacjenta.

 

Identycznie sprawa wygląda jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie. Po kontakcie z wybranym specjalistą możemy uzyskać e-zwolnienie, które od razu zostanie przekazane pracodawcy.

 

E-zwolnienie zostaje także przesłane do ZUSu i nie wymaga od pacjenta żadnych dodatkowych działań.

Dodaj komentarz