Brakuje krwi w regionalnych bankach

Regionalne Centrum Krwiodawstwa

Letnia akcja krwiodawstwa odbędzie się w najbliższą niedzielę 19. w Suwałkach. 

 

Jak co roku Suwalski Oddział Terenowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Fundacji PROMYK organizują letnią akcję krwiodawstwa. Problem braku krwi w regionalnych bankach pojawia się każdego roku w okresie letnim. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, jest jeszcze dotkliwszy - liczy się każdy litr tego życiodajnego płynu.

 

Mobilny punkt krwiodawstwa Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie czekał 19 lipca w godz. 6.30 – 13.00 na placu parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Prymasa Wyszyńskiego 3). Chętni będą również mogli skorzystać z możliwości zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek macierzystych.

 

- W szlachetnym geście oddania krwi podaruj komuś życie. Choroba, nieszczęśliwy wypadek spada nagle. Tym kimś może okazać się ktoś bliski, sąsiad, kolega z pracy. Również Ty możesz jej potrzebować - apeluje Maria Sienkiewicz, szefowa fundacji PROMYK.

 

Doktor Jolanta Osińska, kierowniczka Suwalskiego Oddziału Terenowego Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewnia, że chętni do oddania krwi w czasie pandemii nie muszą się niczego obawiać. Pobranie krwi z zachowaniem procedur jest bezpieczne.

3 Komentarzy

Kto wie jak należy przygotować się do oddania krwi? Czy są jakieś zalecenia np. na czczo. No i jaka będzie dodatkowa procedura w czasie epidemii? Ile czasu trzeba poświęcić nie licząc ewentualnej kolejki np. pomiar temperatury, po pół godzinie kolejny pomiar....

Dawca

16/07/2020

Dodane przez An w odpowiedzi na

Musisz być po lekkim śniadaniu, zdrowy. Wszystko trwa ze 45 minut. Nie ma jakichś dodatkowych fiołków. Standardowo pomiar temp. Wypełniasz ankietę o stanie zdrowia, jest pobrana próbka krwi do wstępnego przebadania (krwinki, żelazo itp), potem bada cię lekarz i kwalifikuje. Powodzenia!

Szkoda, że tak mało zdrowych ludzi się decyduje. A, i jeszcze jedno. Przewlekla nadprodukcja to mit. (Jestem dawcą od ponad 20 lat) 

Dodaj komentarz