Zły czas dla Suwalskiej Karty Mieszkańca

Przedsiębiorcy w programie Suwalska Karta Mieszkańca

Sytuacja gospodarcza oraz nerwowa atmosfera to powody dla których przedsiębiorcy nie chcą obecnie przyłączać się do programu Suwalskiej Karty Mieszkańca - przekazał prezydent po interpelacji jednego z radnych. 

 

O podjęcie działań mających ma celu poszerzenie grona Partnerów Programu Suwalska Karta Mieszkańca apelował Karol Korneluk z Koalicji Obywatelskiej. Radny zaproponował, aby zachęcić do przystąpienia do niego właścicieli lokali gastronomicznych i usługowych (np. fryzjerzy, kosmetyczki, krawcowe) działających na terenie naszego miasta. Przedsiębiorcy dzięki oferowanym zniżkom i rabatom mieliby móc pozyskać dodatkowych klientów, a suwalczanie zakupić produkty lub usługi w korzystnych cenach. 

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że wystosował pisma do 162 suwalskich przedsiębiorców w których informował o rozpoczęciu realizacji programu i jego celach, a także zapraszał do przyłączenia się do Suwalskiej Karty Mieszkańca jako jego partner. Powyższe listy otrzymali zarówno partnerzy programu Suwalska RODZINA PLUS, który z końcem sierpnia 2018 r. przestał funkcjonować jak i pozostali przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie naszego miasta. 

 

W chwili obecnej 33 przedsiębiorców przystąpiło do programu i zaoferowało naszym mieszkańcom co najmniej 10% ulgi na swoje usługi czy też produkty. Zdajemy sobie sprawę z konieczności ciągłej pracy w celu zwiększania liczby firm, które stałyby się partnerami Suwalskiej Karty Mieszkańca. W marcu bieżącego roku pracownicy Wydziału Spraw Społecznych prowadzili telefoniczne rozmowy z przedsiębiorcami, zachęcając ich do przyłączenia się do realizowanego programu, jednak bez pozytywnego odzewu. 

 

- Również po otrzymaniu Pańskiej interpelacji pracownicy ww. Wydziału wykonali szereg telefonów do zakładów kosmetycznych, fryzjerskich oraz krawieckich jak również do lokali gastronomicznych i podmiotów prowadzących sale zabaw. Wszędzie otrzymaliśmy taką samą odpowiedź - przedsiębiorcy walczą o utrzymanie swoich biznesów i nie są zainteresowani udzielaniem rabatów i promocją poprzez Suwalską Kartę Mieszkańca. Mając na uwadze dobro mieszkańców Suwałk i rozwój programu Suwalska Karta Mieszkańca zgadzam się, że niezbędna do tego jest ciągle poszerzana oferta, w tym prywatnych przedsiębiorców. Jednakże biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą oraz nerwową atmosferę wśród przedsiębiorców, z którymi pracownicy Wydziału Spraw Społecznych nawiązali kontakt uważam, że nie jest to najlepszy czas, aby oferować lokalnym przedsiębiorcom przyłączenie się do przedmiotowego Programu poprzez udzielanie rabatu na swoje usługi w wysokości co najmniej 10% - przekazał w odpowiedzi prezydent. 

1 Komentarzy

Wprowadzając 1' edycję Karty Seniora mieliśmy wysoką skuteczność, bo przeprowadzaliśmy rozmowy z przedsiębiorcami bezpośrednio, nie telefonicznie. Możliwe, że teraz są inne czasy i pandemia. 

Dodaj komentarz