Powstanie prawoskręt z Bulwarowej w Sikorskiego

Władze Suwałk ogłosiły przetarg na wykonanie prawoskrętu z ulicy Bulwarowej w Sikorskiego. Inwestycja ma na celu rozładowanie ruchu pojazdów w tym miejscu w godzinach szczytu.

 

Jeszcze w tym roku zmieni się organizacja ruchu na rondzie Polskiej Organizacji Wojskowej u zbiegu ulic: Bulwarowej, gen. Władysława Sikorskiego i Emilii Plater. Dobudowany zostanie prawoskręt z ul. Bulwarowej w Sikorskiego oraz wykonane zostaną korekty i konieczne naprawy nawierzchni. Przy okazji inwestycji przebudowane będą chodniki, zatoka autobusowa. Powstanie też ścieżka rowerowa. Na ten cel w budżecie miasta zabezpieczono 700.000 zł. Na oferty w przetargu Miasto czeka do 26 maja 2021r. Firma, która wygra przetarg będzie miała 180 dni na zrealizowanie prac od momentu podpisania umowy.  

 

- Efektem wykonania inwestycji będzie udrożnienie ruchu na ulicy Bulwarowej, która zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych „korkuje się”. Dodatkowy prawoskręt rozładuje ruch pojazdów w tym miejscu – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.


 

1 Komentarzy

Mieszkaniec

08/05/2021

Może warto również rozpatrzeć możliwość budowy prawoskrętu z Sikorskiego w Bulwarową, bo korek czasami  od  ronda do plazy

Dodaj komentarz