Przetarcie karateków przed Mistrzostwami Europy

Otwarte Klubowe Grand Prix Mazowsza Kyokushin w Radzyminie

Z medalami wrócili z Radzymina zawodnicy suwalskiego klubu Karate Kyokushin, którzy rywalizowali w Otwartym Klubowym Grand Prix Mazowsza Kyokushin.

 

164 zawodników z 24 klubów wystartowało w minioną niedzielę (02.10) w Radzyminie, gdzie odbyły się zawody sprawdzające dla zawodników, którzy przygotowują się listopadowych startów w Mistrzostwach Europy. Z suwalskich karateków na zawody zakwalifikowały się trzy osoby, ale pojechali jedynie dwaj bracia Tomasz i Kacper Kluczyńscy. Jolanta Płońska musiała zrezygnować ze względu na chorobę. 

- Nasi zawodnicy biorąc pod uwagę okres przemęczenia związany z przygotowaniem do ME, wypadli dobrze. Tomek w kata drużynowym zajął I miejsce, wraz z Zuzanną Ludziejewską i Filipem Lenkiewiczem z Radzymina, z którymi w tej konkurencji wystartuje w Bułgarii. Dodatkowo dołożył III miejsce w kumite młodzieżowców do 70 kg, w tej kategorii wiekowej z racji ukończenia 18 lat wystartował po raz pierwszy. Młodszy brat Kacper wystartował w kumite kadetów do 65 kg i także zajął III miejsce. Kacper w tej samej kategorii wystartuje w Sofii na ME - relacjonuje zawody trener Marek Kreipcio.

 

Dodaj komentarz