Młodzi piłkarze Wigier dwukrotnie na podium

Finały Turniejów o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej

Finały Turniejów o Puchar Prezesa Podlaskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywane były w miniony weekend w Suwałkach. Młodzi piłkarze suwalskich Wigier mogą pochwalić się zdobyciem złota i brązu.

Młodzieżowa piłka nożna królowała przez dwa dni w hali Suwałki Arena, gdzie rozgrywano Finały Turniejów o Puchar Prezesa Podlaskiego ZPN roczników U11 i U12. W sobotę (11.02) osiem zespołów z województwa rywalizowało w kategorii U11. Rywalizacja w Suwałki Arena rozpoczęła się od gier grupowych. Faworyci z Akademii Piłkarskich Wigier i Jagiellonii odprawiali swoich rywali z kwitkiem. Białostoczanom wpadka przydarzyła się w półfinale. Po karnych przegrali z Akademią Młodego Piłkarza, ale ostateczni zajęli miejsce na najniższym stopniu podium. Natomiast młodzi suwalscy piłkarze równą, wysoką formę utrzymali do samego końca, pokonując w finale Akademię Malucha/Akademię Młodego Piłkarza i zdobywając Puchar Prezesa Podlaskiego ZPN U11.

8. Klub Sportowy WARMIA Grajewo

Niedzielny (12.02) turniej o Puchar Prezesa Podlaskiego ZPN U12 był dużo bardziej zacięty niż sobotni. Nie było zespołu, który wygrał wszystkie mecze. Nawet zwycięzca imprezy musiał poznać smak porażki (w grupie przegrał po karnych z Hattrick Białystok). A wspomnianymi zwycięzcami zostali zawodnicy Jagiellonii Białystok, którzy w finale pokonali Akademię Olimpii Zambrów. Na najniższym stopniu podium stanęła tym razem Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.