Jakub Macyra wraca do Ślepska Malow Suwałki

27-letni środkowy Jakub Macyra powraca do Suwałk

 

27-letni środkowy Jakub Macyra dołączył do drużyny Ślepska Malow Suwałki. Zawodnik powraca do Suwałk po kilkuletniej przerwie, a z biało-niebieskimi związał się dwuletnim kontraktem.

 

Jakub Macyra urodził się 22 lipca 1995 roku w Olsztynie. Mierzący 202 cm środkowy bloku karierę seniorską rozpoczął w AZS-ie Częstochowa, skąd trafił z UKS Chemika Olsztyn. Później reprezentował barwy AZS-u PWSZ Nysa, AZS-u Olsztyn (2. Liga) i Energi Net Ostrołęka, skąd trafił do Suwałk. W biało-niebieskich barwach zdobył tytuł mistrzowski 1. Ligi. Dobra postawa na zapleczu PlusLigi zaowocowała transferem do AZS-u AGH Kraków, gdzie Macyra spędził dwa sezony. Później, w obliczu problemów kadrowych Jastrzębskiego Węgla, trafił na sezon 2021/2022 do krajowej elity, gdzie pierwotnie miał pełnić rolę zmiennika. Dobre występy m.in. w Lidze Mistrzów sprawiły jednak, że otrzymywał zdecydowanie więcej szans, niż pierwotnie zakładano, a co później przełożyło się na przedłużenie kontraktu o kolejny rok. Nieustający rozwój 27-letniego środkowego nie umknął uwadze władz Ślepska Malow Suwałki, którzy zdecydowali się wkomponować Macyrę do zespołu budowanego z myślą o sezonie 2023/2024.  

- Po raz pierwszy w historii mamy w swoich szeregach aktualnego Mistrza Polski i jednocześnie świeżo upieczonego wicemistrza Europy. Postęp, jaki siatkarsko poczynił Kuba na przestrzeni ostatnich lat, nie umknął naszej uwadze. Bacznie śledziliśmy jego występy w Jastrzębskim Węglu, gdzie nierzadko był ważnym ogniwem środka siatki. Wszyscy mamy w pamięci jego doskonały występ w Lidze Mistrzów przeciwko Cucine Lube Civitanova, gdzie zatrzymał Robertlandego Simona. Wierzymy, że swoje najlepsze mecze Kuba rozegra jednak w Suwałkach, dokąd wraca po kilkuletniej przerwie. Tytuł mistrzowski, który zdobył w biało-niebieskich barwach, wyraźnie rozpędził jego karierę - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

 

Źródło: Ślepsk Malow Suwałki

1 Komentarzy

Dodaj komentarz